Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот draga.mihova » 24 Фев 2015, 18:01

Попаднах на статия, в която се твърдеше, че в областта, където имаш повече кожни проблеми е възможно да отговаря на орган, който евентуално има нарушена функция :shock: А когато имаш по-гладка и чиста кожа като тази кожните проблеми от време на време ти правят впечатление :idea:
Skin_Face.jpg
Skin_Face.jpg (20.32 KiB) Прегледано 883 пъти
Останах силно изумена, тъй като най-често имам най-често кожни проблеми по брадичката, :roll: което трябва да означава, че би трябвало да имам хранителен дисбаланс, което не е така. :?: :!:
А разширените пори по носа трябва да означават повишено кръвно налягане, което също не е така, моето си е ниско.

По принцип във всеки план съм си наопаки, но този път може би това предположение, че кожните проблеми по лицето могат да сигнализират за проблеми с различни органи, също не е точно така :idea: :?
Надявам се да можете да потвърдите и това, очаквам коментари с нетърпение!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот MollyDolly » 24 Фев 2015, 18:04

М и аз имам по-широки пори по носа, но никога не съм вдигала кръвно или поне не съм разбрала, така че не мисля за много достоверна тази информация, добре е да се проверяват източниците, не можеш да вярваш на всичко и после да се тюхкаш ама защо така ти има това нещо, като всъщност ти го няма!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот penny » 24 Фев 2015, 18:06

Тези диагностики по ноктите, кожата, косата, езика, зъбите въобще не им вярвам, вярно, че си дават отражение, когато има орган, който не функционира правилно, но само като се замислим как живеем - няма как да функционираме правилно като цяло :!: :!: :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот Loreyn » 24 Фев 2015, 18:07

Тези логики въобще не могат да ме впечатлят, каквото и да си говорим средата, в която живеем си е достатъчно замърсена, така че да ни се появяват различни кожни проблеми и без да са болни различни органи!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот Mon_ton » 24 Фев 2015, 18:09

Loreyn написа:Тези логики въобще не могат да ме впечатлят, каквото и да си говорим средата, в която живеем си е достатъчно замърсена, така че да ни се появяват различни кожни проблеми и без да са болни различни органи!

И за мен това е направо несериозно, точно пък кожата на лицето да показва. Може, някога, някак си, но не и във всеки случай. Толкова е мръсно около нас, че кожата ни трябва да е дебилоустойчива, за да не се влияе от околния свят.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот Pipilota » 25 Фев 2015, 10:19

Чак пък толкова, ако се вглеждаме чак толкова много съвсем скоро ще се превърнем в хипохондрици и ще ходим с чанта с лекарства
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Фев 2015, 12:41

Не мисля, че е възможно, някои пъпки излизат при менструация да речем, в някои случаи по брадата, друг път по челото, не мисля, че могат да бъдат показател и за друго.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Смятате ли, че е показателно кожните проблеми на лицето да сигнализират за проблеми с различни органи?

Мнениеот Slavena » 27 Фев 2015, 13:10

Не вярвам, че по лицето изобщо могат да се покажат по какъвто и да е начин проблеми с някои органи.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron