Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот belleville » 27 Фев 2015, 14:26

Майка ми замина преди месец и ми остави една стая с цветя за гледане! Няма да я има още 6 месеца, а предполагам, че като се прибере ще иска да си види цветята живи. Решила е за по-добре да събере всички цветя на едно място, за да няма забравени и в момент си е една малка джунгла и е далеч по-гъста от тази! :idea:
flowers_in_the_room_homeflowers.png
flowers_in_the_room_homeflowers.png (140.58 KiB) Прегледано 1385 пъти
Написала ми е бележки на различните саксии кое кога се полива, но май не е само там работата. :idea: Сега започна да става топло и едни прецъфтяват, други сега започват да цъфтят :shock: и не зная как трябва да ги подхранвам и какво да се случи с тях, пък да не погинат съвсем! :roll:

И понеже не мога да ви кажа кое как се казва, няма и как да ви ги снимам поотделно, за да ги пусна във форума, ми се иска да ми дадете някакви универсални съвети за отглеждането на цветя. :!: :roll: Например с какъв универсален разтвор мога да поливам цветята, които цъфтят в момента или :roll: на тези, които им капят листата – как да ги подсиля, дайте ми универсални съвети за отглеждането на цветя! :idea: :roll:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот Грохот » 27 Фев 2015, 14:31

И аз все се чудя как да се оправям, когато майка ми ме остави сама с цветята и в повечето случаи отивам до цветарския магазин купувам всякакви разтвори, те са евтини и съм доволна от себе си, само най-накрая трябва да не забравиш да ги поливаш
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот mimeto90 » 27 Фев 2015, 14:34

Аз не мога да правя нищо друго за цветята, освен да ги поливам, но и това често забравям, затова си правя напомняне на телефона или компютъра, което върши чудесна работа!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот Mauritius » 27 Фев 2015, 14:38

Едно време баба ми като ни стоплеше последното мляко и наливаше в шишето вода, за да го изплакне и поливаше цветята, казваше, че това много им помагало, та може пък да опиташ :idea: :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот Mon_ton » 27 Фев 2015, 15:13

Единственото, което правя по-специално за цветята е да им пръскам и листата, това ми е любимото занимание ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот Krum » 27 Фев 2015, 16:24

Поливам ги с бира, цветята си падат по бирата! :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот Andrey » 27 Фев 2015, 16:43

Аз съм голям цветар, у нас има 5-6 саксии, все останали от някои бивши и аз си ги гледам, какво да правя. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот silver933 » 27 Фев 2015, 17:49

Andrey написа:Аз съм голям цветар, у нас има 5-6 саксии, все останали от някои бивши и аз си ги гледам, какво да правя. :mrgreen:

Те явно са ги оставили с добри чувства, щом все още продължават да виреят :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот Elica » 04 Мар 2015, 18:13

Освен че всяко растение трябва да е на място, на което се чувства добре като светлина, топлина и прочие, то му трябва и вода според желанието, също и бира, цветята си падат по бирата ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви универсални съвети можете да ми дадете за отглеждането на цветя?

Мнениеот Rali_hr » 05 Мар 2015, 14:25

Пръскай ги с вода, те обичат водата и на хубава слънчева светлина, но не и на голяма жега ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта