Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот Mamacita » 04 Мар 2015, 11:23

Понеже изпитвам особен ужас от зъболекарските машинки и много внимавам за здравето на зъбите си, правя си всяка година по два пъти профилактични прегледи, тъй като това е по-поносимото
9467682_l.jpg
9467682_l.jpg (9.13 KiB) Прегледано 2262 пъти
от това да ти бръмчи онова дяволско нещо в устата! :lol: Та, за да не стигам до там използвам конци, интердентални четки, освен паста и четка за зъби, също така и вода за уста, която ползвам през два часа, особено докато съм на работа!

Но скоро прочетох, че освен хигиената и гените, за поддържането на здрави зъби са необходими и витамини! :roll: Малко се опасявам, че никога не съм се замисляла над това и има възможност никога да не съм поемала допълнително витамините, които отговарят за здрави зъби, а това си е притеснително! :roll:

Надявам се да ми помогнете с повече информация за витамините, с които можем да поддържаме здрави зъби, :idea: дали има специално разработен такъв комплекс или по какви начини допълнително сте набавяли витамините, които ви липсват! :roll:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот Bambaa » 04 Мар 2015, 11:26

Хмм... ами здравите зъби мисля, че са си изцяло до ген, тъй като правя наполовина нещата, които и ти и въпреки това до сега имам само една пломба! Също и храната смятам, че има значение - по малко газирани напитки, без цигари и сладки нещица... ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот magda » 04 Мар 2015, 11:28

Най-добре е да се консултираш със стоматолог за витамините, които са ти необходими, т.е. да разпиташ за такъв комплекс, на мен скоро не ми се очертава да ходя, тъй като преди седмица бях при него, така че няма да можем двете да направим сверка, но надявам се и други да дадат мнение по въпроса!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот Kaya » 04 Мар 2015, 11:41

Ами витамините, би следвало да са същите, каквито се приемат за здрави кости, калций и витамин Д :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот S_Milenska » 04 Мар 2015, 12:48

Kaya написа:Ами витамините, би следвало да са същите, каквито се приемат за здрави кости, калций и витамин Д :)

И аз си мисля, че това е едно от основните неща, за които ни трябват за здрави зъби и все пак всичко е ген :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот Slavena » 04 Мар 2015, 21:34

Мултивитамините нали вършат работа за всичко - от глава до пети? :) Защо трябва да мислим за специали за устата и зъбите? :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот Elica » 05 Мар 2015, 17:21

Slavena написа:Мултивитамините нали вършат работа за всичко - от глава до пети? :) Защо трябва да мислим за специали за устата и зъбите? :roll:

защото може да са ти здрави петите, пък да ти е празна главата, така де устата... :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот yanevi » 10 Юли 2015, 15:56

Не е небходимо да се пият каквито и да е скъпи витамини. Достатъчно е да се консумира редовно кис. мляко, сирене млечни продукти и да се мият зъбите 2 пъти на ден но не повече от 3 пъти след всяко хранене. А вода за уста се използва само в изключителни случай, ако има някакъв проблем с венците и то само веднъж дневно. Иначе се унищожава полезната флора в устната кухина и вместо да си помогнете може много да си навредите.
Винаги гледай напред!
yanevi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юли 2015, 09:45

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот svetlozara » 10 Юли 2015, 16:20

yanevi написа:Не е небходимо да се пият каквито и да е скъпи витамини. Достатъчно е да се консумира редовно кис. мляко, сирене млечни продукти и да се мият зъбите 2 пъти на ден но не повече от 3 пъти след всяко хранене. А вода за уста се използва само в изключителни случай, ако има някакъв проблем с венците и то само веднъж дневно. Иначе се унищожава полезната флора в устната кухина и вместо да си помогнете може много да си навредите.

Не знаех за водата за уста,че трябва ад е само по 1 път на ден, единствено, ако имаме проблеми с венците. А за конеца за зъби?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какви витамини са необходими, за да поддържаме здрави зъбите си?

Мнениеот lina7 » 21 Сеп 2016, 11:31

ами наскоро четох някаква такава статия за хранителните вещества, полезни за зъбите и венците....ето я за здрави зъби и зъбни импланти ... зеленяит чай действа много добре от личен опит го казвам.. :grin:
Слънчеви усмивки и детски дрехи - най-хубавите спомени!
lina7
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Сеп 2016, 18:25

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта