Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Вие коментирате новините и събитията от страната и чужбина!Имате въпроси за това или онова? Светът е по-различен, когато има поне още една гледна точка.

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот mix_twix » 13 Апр 2016, 13:56

С толкова педофили, които се навъдиха и факта, че нашите деца ги учим от малки да са красиви, с какво друго могат да изпъкнат?
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1095
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот tinkerbell » 14 Апр 2016, 10:56

Ученето да са красиви не значи, че са учени да са вулгарни.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 601
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот kauda » 14 Апр 2016, 13:49

tinkerbell написа:Ученето да са красиви не значи, че са учени да са вулгарни.

Много си права, едно е обаче да се поддържаш, да подчертаваш естествената си красота, друго е да се филмираш от малка в идеални мерки, да имаш богат мъж и т.н. са все неща, които те побъркват и водят до желанието да бъдат оценена красива жена, с много последователи и богати мъже, които да въздишат по теб. В материалния свят се побъркахме да забравим кой какво трябва да цени в стойността.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1536
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот mamina » 14 Апр 2016, 14:04

nefertiti написа:rabotnata pchela
Основен проблем, според мен, е че решават да получат внимание като към сексуален обект на една много ранна възраст (не само в социални мрежи, но и в ежедневието с неподходящи гримове, деколтета). Въпросът е от къде идва тази нужда


За да се възприемаш като сексуален обект и да имаш желание да се показваш като такъв значи някой ти е показал, че те възприема по този начин и очаква това от теб. Като се огледаме, навсякъде има секс около нас и децата ни и нямам предвид чисто физическото действие. Вижте рекламите, клиповете, филмите. Сексът се търси и се предлага. Така израстват децата, това виждат и това правят. Най-лесно е да се плъзнеш за тях по лесно достъпното - като почнеш от тежкия грим и деколтето. Как една майка да обясни на дъщеря си, че не трябва така да се гримира, облича и държи, като контраотговорът е всички така правят и това обличат? Това си е ежедневна борба.
mamina
 
Мнения: 491
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот Lisica » 14 Апр 2016, 14:26

Ами всичко е секс, защото той продава ;) Децата това виждат.. какво да се прави. :) И аз съм от децата и за си слагам провкативни снимки и събирам лайкове :D
Аватар
Lisica
 
Мнения: 958
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот pavleta » 15 Апр 2016, 12:09

Lisica написа:Ами всичко е секс, защото той продава ;) Децата това виждат.. какво да се прави. :) И аз съм от децата и за си слагам провкативни снимки и събирам лайкове :D


Ти като си дете и знаеш, че секса продава, какво ще си купиш с него? Много ми е любопитен отговора ти.
pavleta
 
Мнения: 430
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот Rali_hr » 15 Апр 2016, 12:59

Дъщеря ми е на 13 и почна вече и тя да си слага гланц, да се подчертава с черен молив очите, спирала по малко направо е ужас. Изправят ми се косите от нея. :cheerleadersmileygirl: А тя се кипри и се снима във фейса. Но напоследък взех да и проверявам фейсбука. :) Тя знае да не отговаря на непознати и да не пише с никой, който не ѝ е приятел. Баща ѝ е малко шашав та определено им взел страха.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3054
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот iwoni » 20 Апр 2016, 13:22

Rali_hr написа:Дъщеря ми е на 13 и почна вече и тя да си слага гланц, да се подчертава с черен молив очите, спирала по малко направо е ужас. Изправят ми се косите от нея. :cheerleadersmileygirl: А тя се кипри и се снима във фейса. Но напоследък взех да и проверявам фейсбука. :) Тя знае да не отговаря на непознати и да не пише с никой, който не ѝ е приятел. Баща ѝ е малко шашав та определено им взел страха.


Вече е пораснало момиче, и тя като теб иска да се цапоти и да изглежда добре :grin: . Неизбежно е. Все искат да се покажат, да парадират с порастването си :mrgreen:
iwoni
 
Мнения: 448
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот Neven498 » 20 Апр 2016, 17:35

Като малки искат да изглеждат големи, а след някоя друга годинка пък ще се чудят как да изглеждат отново малки ...
Аватар
Neven498
 
Мнения: 517
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Селфито – новото модерно психическо разстройство? :)

Мнениеот Pipilota » 20 Апр 2016, 20:48

Neven498 написа:Като малки искат да изглеждат големи, а след някоя друга годинка пък ще се чудят как да изглеждат отново малки ...

Офф... това е най-абсурднито, което ни се случва. Уж съм младолика, но днес една ме припознала с една възрастна лелка.. фиууу
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 3904
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми, новини, идеи и въпроси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта