Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот YoLindi » 13 Мар 2015, 14:36

Понеже в квартирата палачинките винаги са били на почит, а нямахме до скоро тиган, та уважавахме много често една съседна лафка, но от снощи, всичко се промени!

Купихме си свестен тиган за палачинки и вече не само ще правим палачинки, а сме решили да сглобяваме цели торти :idea: :D Не зная какви са вашите идеи, но на нас това
norris.jpg
norris.jpg (40.88 KiB) Прегледано 1147 пъти
ни изглежда прекалено постно само със сметана и плодове :D :D Така де, ние приемаме не само идеи за сладки торти, надявам се да ни дадете и за солени!

Хубавото е, че да правя палачинки много ме успокоява, така че ще се прави поне по един солен и един сладък вариант през уикенда :!:
Надявам се да ми дадете някакви по-изчанчени рецепти, че не ми се слагат в тази торта всичко от хладилника, искам нещо по-така :D
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот red_eyes » 13 Мар 2015, 14:40

Аз правя едно много вкусно кремче за палачинковата торта с 4 жълтъка, 4 с.л. захар, 1 с.л. брашно, 150 мл. мляко и около половин шоколад :idea: Ммммм трябва да го опиташ, слагаш всичко на котлона и бъркаш докато стане еднородно и се сгъсти :idea: :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот PasDeDeux » 13 Мар 2015, 14:41

Това й е хубавото на палачинковата торта, винаги може да сложиш това, което ти е хрумнало на момента и каквото имаш под ръка, особено, когато става въпрос за солена такава :)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот Pipilota » 16 Мар 2015, 09:59

Аз много обичам солените палачинкови торти. Слагам кашкавал, крема сирене, майонеза, лютеница, сирене обикновено, някакво месце.. ;) и да, мноого кашкавал :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот Локумът » 16 Мар 2015, 10:14

И аз повече си падам по солените палачинкови торти, отколкото по сладките, като цяло хич не съм почитател на сладкото, сигурно е за това. ;) Палачинковите торти ги харесвам с повече млечни кремове - млечна майонеза, крема сирене. Лютеницата много ми утежнява вкуса ;) понякога го мажем и с авокадо еди ред. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот Kremiliya » 16 Мар 2015, 18:21

Единствената палачинкова торта, която съм яла е била само с шоколад намазана всяка палачинка и подредени така :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот Mon_ton » 17 Мар 2015, 10:08

Много обичам да си хапвам палачинкови торти, опитвала съм веднъж в приятели и бях много впечатлена. Моите приятели дори бяха сложили руска салата вътре. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Мар 2015, 21:37

А какъв крем, освен сметанов би бил подходящ за някоя плодова палачинкова торта? нещот от типа на млечен крем дали ще свърши работа? :?:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот kauda » 24 Мар 2015, 10:09

Ваня Стойчева написа:А какъв крем, освен сметанов би бил подходящ за някоя плодова палачинкова торта? нещот от типа на млечен крем дали ще свърши работа? :?:

Може да пробваш с крема сирене като чийзкейк :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви видове палачинкови торти сглобявате, дайте идеи?!

Мнениеот dinkog » 25 Мар 2015, 11:14

С шоколад е просто предостатъчно! :)) Голям кеф!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А отгоре може да се сложат и малко ядки, супер направо :))
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта