Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот ManiJani » 21 Мар 2015, 16:23

Тази зима се разболях на два пъти, а години преди това не ми се беше случвало. Уплаших се, да си призная, а скоро прочетох и някаква новина, че някъде в страната има безплатни изследвания на имунитета :roll:

До сега не бях чувала за такива, но е хубаво, че има, то се усеща, когато не ти е наред, но никога не знаеш колко всъщност нисък е!
61.jpg
61.jpg (34.19 KiB) Прегледано 6316 пъти
Много ми се иска да изследвам имунитета си, но нямам идея как става това, предполагам е кръвно изследване, нали :?: или пък е някакъв апарат?

Надявам се на повече информация от вас, тъй като личния ми лекар е възрастен и не зная до колко са запознати с тези изследвания, въпреки че всичко би трябвало да минава през тях :idea: Ако пък някой е запознат със самото изследване - как може да бъде изследван имунитета - още по-хубаво :)
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот Мади Ранчева » 21 Мар 2015, 16:28

За пръв път чувам за това изследване, да не би да има неволна грешка, как може да бъде изследван имунитета? :o
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот donni » 21 Мар 2015, 16:30

Предполагам се изследва броя на антителата, които би трябвало да се борят срещу бактериите, друго не се сещам какво може да е, но не се сещам и къде може да си направиш такова изследване освен в лаборатория направо да отидеш :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот Slavena » 21 Мар 2015, 21:31

Е такова не знаех, че се изследва! :shock: :shock: :shock: Бих го изследвала, дали се предлага по лабораториите и що пък никой лекар не се сеща в началото на зимния сезон да проверява как е имунитета на пациентите му?!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот miron » 22 Мар 2015, 11:14

Изненадан съм, че има такова изследване, бих го направил, но дали се предлага във всички лаборатории?
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот qwerryyy » 22 Мар 2015, 11:43

donni написа:Предполагам се изследва броя на антителата, които би трябвало да се борят срещу бактериите, друго не се сещам какво може да е, но не се сещам и къде може да си направиш такова изследване освен в лаборатория направо да отидеш :idea:
Тези антитела не са ли въпросните, които се изследват и при кръвните изследвания, демек белите кръвни телца? Дали има други войници, които се борят за нашето здраве? :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот Pacienti » 23 Мар 2015, 13:44

Не съм чувала за такова изследване. Единствено знам, че нивото на белите кръвни тела е показателен за имунитета.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот Lili_pili » 23 Мар 2015, 14:37

Не знаех, че се изследва имунитета конкретно, бих си направила такова изследване, личните лекари трябва да са запознати с изследването.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот Локумът » 23 Мар 2015, 14:46

Само имунитета не сме почнали да си изследваме, то само туй остана. Нали в кръвните изследвания влиза изследването на белите кръвни телца ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как може да бъде изследван имунитета и къде мога да направя това?

Мнениеот Lili_pili » 14 Юли 2015, 12:11

Локумът написа:Само имунитета не сме почнали да си изследваме, то само туй остана. Нали в кръвните изследвания влиза изследването на белите кръвни телца ;)

Май да, нали се водят там левкоцитите те :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта