Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Mon_ton » 22 Мар 2015, 11:53

С напредването на бременността все повече се интересувам за отглеждането на бебето, което е нормално и последното на което попаднаха беше, че кърмените бебета са по-интелектуално развити от другите. Вярно, че тази картинка за всички е много мила:

Baby-Feed-B.jpeg
Baby-Feed-B.jpeg (28.23 KiB) Прегледано 3670 пъти

Но задължителна ли е? Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развиетие в бъдеще? Какво излиза, че ако не можеш да кърмиш бебето и не го храниш правилно, то бебето е обречено да стане едно обикновено глупаво дете ли?! :roll: Не се ли възпитава интелектуалното му развитие след раждането, или идва като манна небесна чрез кърменето? Вярвате ли в това? Да си призная, свързвам кърменето със силен имунитет, но не и храненето да оказва влияние на интелектуалното развитие на бебето! :roll: Колкото и да ми се иска да кърмя бъдещото си дете, то не съм сигурна дали ще мога, а това нима означава, че ще имам глупаво дете?!?!
Вярвате ли, дали има връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Мар 2015, 12:14

Със сигурност кърмените бебета имат предимства пред тези, които не са ги кърмили и това предполагам е в здравето им и имунтета, който майките им предават. Но наистина не вярвам, че ще станат по-умни. :) Колко кърмени циганчета има, ама не сме видели да пращят от акъл! Важното е какво се случва след като излезнат от кърмаческа възраст с децата и с мозъка им, а не какво са яли! :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Lollipop » 22 Мар 2015, 13:05

Няма никаква логика да има нещо общо, то по тая логика знаете ли колко гениални роми ще има хахах :))) А аз познавам много кърмени, на които не им личи! :)) Стига толкова, кърменето е храна, не е чудотворна течност, ако беше така щяхме да се кърмим до дълбока старост!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2015, 21:38

Моето дете не съм го кърмила и не бих казала, че се развива по-разлино от останалите деца. :roll: Не знам дали има чак пък толкова голяма разлика между кърмените и некърмените деца, да не прекаляваме с крайностите, не всеки има възможност да кърми, не трябва да ги превръщаме майките в чудовища все едно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 11:21

Има категорична връзка между храненето и здравето на бебето, както и за по-нататъчното му развитие, не вярвам в интелектуална гледна точка да има значение, но поне за здравето му със сигурност ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот mix_twix » 23 Мар 2015, 12:57

Какви са тея глупости?! Чак да се свързва и с интелекта, то не бяха разни чудотворни свойства да има кърменето, от не беше чудо, та чак и акъла да зависи от това! Лошо няма да се рекламира кърменето, но не и с такива абсурдни твърдения просто :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот kalinka-kuku » 24 Мар 2015, 14:47

не мсиля, че бебетата, които са кърмени превъзхождат по нещо децата, които не са. :) Вече се превръща кърменето и некърменето в някаква война, която просто няма край.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Jully » 03 Юни 2015, 10:34

Чувала съм, че някои твърдят, че децата, които са кърмени са по-интелегентни, но това не означава, че са по-умни от останалите. А и с всяко нещо е така, че ако не го храниш, то няма как да се развива или да продължава, така че не бих казала, че съм съгласна.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Mauritius » 16 Юни 2015, 14:17

Jully написа:Чувала съм, че някои твърдят, че децата, които са кърмени са по-интелигентни, но това не означава, че са по-умни от останалите. А и с всяко нещо е така, че ако не го храниш, то няма как да се развива или да продължава, така че не бих казала, че съм съгласна.

Напълно съгласна съм с това, между това колко са интелигентни децата, до това колко са чели или дали не са го развили в друга насока този интелект, има голяма разлика! :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Юни 2015, 14:31

Глупости са това, може да го кърмите и 10 години, но ако няма кой да му помогне да си развие мозъка то няма как да стане..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта