Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Rali_hr » 04 Юни 2015, 13:49

Днес си говорихме с една позната и тя каза, че след като е станала семейна и след това родител направо животът ѝ бил свършил. :shock: Останах шокирана, аз мен това е най-голямото ми щастие - моето семейство - децата ми, съпруга ми.
Много се изненадах на това, което тя ми каза. Според нея, това че има дете ѝ пречи тя да излиза, да се забавлява, да мисли за себе си, да ходи на екскурзии.. :roll:

bored-mum_2837352b.jpg
bored-mum_2837352b.jpg (33.64 KiB) Прегледано 1218 пъти

Във вашия живот какво се промени, откакто сте родители? Съжалявате ли за нещо, но си признайте честно!
Аз може би в едни момент съм съжалила, че станах сравнително млада майка - така и не изживях онези студентски години, за които всички говорят, така и не пътувах с приятели в чужбина, неща, които се случваха на моите връстници, но друго не ми е липсвало, не ми е тежало. :!:
При вас какво е положението? Свърши ли ви живота с появата на семейството, какво се промени в живота си, откакто сте родители? :?:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Юни 2015, 14:25

Има едни период, в който наистниа е трудно покрай децата забравяш за самия себе си, но с времето не е така сякаш. Аз също минах през това, когато поотрасна единия се появи другия, сега взехме да си позволяваме повече да излизаме и да ходим на почивки, но синът ни е на 20, а дъщеря ми е на 15.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Jully » 04 Юни 2015, 15:56

От както станах родител, повече ям, май само с това ми се е променил живота ;) другото си е същото.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Rali_hr » 09 Юни 2015, 11:44

Jully написа:От както станах родител, повече ям, май само с това ми се е променил живота ;) другото си е същото.

Нали, и на мен това ми беше слабото място, когато бях в майчинство особено, но другото не се е променило. Стараем се да пригодим децата към нашия живот. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Elica » 09 Юни 2015, 13:51

Какво се лъжете и вие и лъжите останалите, нали ги виждам моите приятелки, стават майки и спират да излизат, стоят само вкъщи или навсякъде мъкнат детето и нямат миг спокойствие.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот mix_twix » 09 Юни 2015, 14:02

Щото приятелите ѝ на твойта приятелка толкоз' сте хора, затова не излиза. Много мои приятели казват, че точно когато са станали родители всички са спрели да им звънят, за разлика от преди. Те как да излезнат, ако не знаят, че има среща?!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Юни 2015, 13:06

Elica написа:Какво се лъжете и вие и лъжите останалите, нали ги виждам моите приятелки, стават майки и спират да излизат, стоят само вкъщи или навсякъде мъкнат детето и нямат миг спокойствие.

Нали! И моите приятелки са такива, вечно заети, то не че и ги търсим де, но с тези бебета не стават вече за излизане, събират се само с майки.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот BeenieGal » 15 Юни 2015, 16:25

Monika_Spasova написа:
Elica написа:Какво се лъжете и вие и лъжите останалите, нали ги виждам моите приятелки, стават майки и спират да излизат, стоят само вкъщи или навсякъде мъкнат детето и нямат миг спокойствие.

Нали! И моите приятелки са такива, вечно заети, то не че и ги търсим де, но с тези бебета не стават вече за излизане, събират се само с майки.

И мен това ме дразни адски много като промяна в отношенията ни, не разбирам какъв им е проблемът и защо да не седнем на по бира като преди, защо затъват емоционално?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот Kremiliya » 15 Юни 2015, 16:34

Е нормално е да не могат да се виждат с вас, а и липсата на толерантност от страна на приятелите е това, което депресира! В повечето случаи, когато някоя двойка от компанията има дете, то останалите забравят за тях и от време на време се сещат по задължение! :cry:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво се промени в живота ви, откакто сте родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2015, 15:13

Kremiliya написа:Е нормално е да не могат да се виждат с вас, а и липсата на толерантност от страна на приятелите е това, което депресира! В повечето случаи, когато някоя двойка от компанията има дете, то останалите забравят за тях и от време на време се сещат по задължение! :cry:

Много точно казано, аз си мисля, че проблемът е в приятелите, а не в родителите! Ще ви дам прост пример, който се случва с мен тази седмица, след като няколко пъти попитах приятелка да се видим, предложих й среща от вкъщи, до където каже, тя ми каза, че ще ми се обади! Мина вече седмица, а тя не ми се е обадила, а фейсбук е така благосклонен да ми показва времето, което тя прекарва пред компютъра и времето, в което е била някъде, с приятели. А ако я питате нея, то аз нямам време и желание да се виждаме, тя не иска да ме притеснява и т.н. Обаче ние родителите до кога трябва да се молим за вниманието на приятелите си?! :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта