Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Mon_ton » 11 Юни 2015, 12:21

Говорихме си с една приятелка и тя каза, че за моята възраст (аз съм на 24г.) е много рано да ставам майка. Малка съм била, не съм си поживяла, не съм достатъчно сериозна, за да ставам родител.. :roll: Видя ми се много странно, аз си мисля, че няма определена възраст, на която жената трябва да роди първото си дете, стига само да е пълнолетна други изисквания не се сещам да има. :roll: Защо трябва да се чака, за да изпита тази радост жената:

Mother-Child_face_to_face.jpg
Mother-Child_face_to_face.jpg (30.04 KiB) Прегледано 7146 пъти

Вие кога смятате, че е редно да роди една жена първото си дете, трябва ли да чака и какво точно да чака - да е супер богата, да е със стабилна връзка и в същото време независима, да си е поживяла и подивяла? :?:
Споделете вие планирахте ли детето си и и според какви критерии определихте времето за дете? Наистина ли има време, когато в редно да дори първото си дете една жена? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Rali_hr » 11 Юни 2015, 13:50

Няма някаква задължителна или определена възраст, но най-подходящата физически е между 20 и 25 години. ;) А за другата част то никога никой няма достатъчно пари, никога няма достатъчно от всичко, за да се реши да има дете една жена... Но трябва когато има тази възможност да се възползва...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Snejna » 11 Юни 2015, 13:52

Аз родих на 32 години първото си дете, беше ми много странно, не исках да бъде толкова късно, но така се получи, до тогава нямах подходящ мъж до себе си, когато се появи избраника на сърцето ми много бързо се стигна и до детето и до останалото. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Kaya » 11 Юни 2015, 16:10

Трябва да забравите за историите за вечната любов, а деца се правят, когато имате достатъчно средства, за да ги гледате.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Локумът » 11 Юни 2015, 17:07

Става се родител, когато имаш и пари и работа най-малкото, и това е достатъчно. :) Няма нищо сигурно на тая земя, освен да сме сигурни в силата си заедно и в любовта. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Pipilota » 12 Юни 2015, 06:38

Мисля, че е достатъчно жената да има желание да го гледа. Никой не може да е сигурен в доходите си, затова казвам желание, с желание всичко се постига. Дори и да се окаже самотна майка, желанието е най-важното нещо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Kaya » 12 Юни 2015, 09:10

Pipilota написа:Мисля, че е достатъчно жената да има желание да го гледа. Никой не може да е сигурен в доходите си, затова казвам желание, с желание всичко се постига. Дори и да се окаже самотна майка, желанието е най-важното нещо.

С желание деца не се отглеждат, кой ще им плаща храната и лекарствата, когато се наложи? Желанието далеч не е достатъчно!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот silver933 » 12 Юни 2015, 09:25

Парите са важни, но не са всичко. Много родители се справят и без да разполагат с много пари и отглеждат страхотни деца.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Rali_hr » 12 Юни 2015, 10:57

Локумът написа:Става се родител, когато имаш и пари и работа най-малкото, и това е достатъчно. :) Няма нищо сигурно на тая земя, освен да сме сигурни в силата си заедно и в любовта. :)

Много мило казано. ;) Но наистина, ако има с кого да се гледа бъдещото дете, то няма причина да не бъде родено, когато му е дошло времето. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога според вас е редно да роди една жена първото си дете?

Мнениеот Snejna » 12 Юни 2015, 11:34

Kaya написа:Трябва да забравите за историите за вечната любов, а деца се правят, когато имате достатъчно средства, за да ги гледате.

Не съм съгласна, трябва точно с тази нагласа да се жиивее, за да може детето да израсте с идеята и с вярата в любовта и доброто, от малко ако му казваш, че няма принцеса или принц на бял кон, то каква надежда му остава?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта