Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2015, 12:06

Синът ми винаги е бил много отворен, разговорлив и общителен, но това не означава, че с лесна ръка си намира приятели, а напротив, почти е невъзможно да нарече някой свой приятел. Проблемът е, че като го отхвърлят и някой му каже "махай се" той продължава да се натиска да стои там и да се моли, което прави още по-нелепо положението, аз се ядосвам и изнервям и се опитвам да му обясня, че трябва да поиграе сам, докато дойдат други деца. Да, ама не, не се получава и не мога да му помогна да намери приятели. :(
Много ми е неприятно, когато го виждам отхвърлен и никой като не му говори, а той е много добър и мил и на всяко отхвърляне го кара да плаче. Не казвам, че и подходът му е особено добър, затова приемам и идеи как да го науча да се сприятелява, да му помогна с това, какво трябва да направи, за да превърне непознатото дете в приятел, поне за игрите за един ден. :idea:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот MerryPop » 10 Авг 2015, 13:19

Ооох много деликатен въпрос, но сега се сещам, че четох за децата, че колкото по-често едно дете е весело, то става по-самоуверено, може би това му липсва, не съм много наясно, при нас не помня да е имало такова нещо или поне засега...
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Kaya » 10 Авг 2015, 13:28

Случвало ни се е, особено когато сменихме града, много е трудно, особено че големите деца на около 4+ години вече имат изградени приятелски кръгове и е трудно да допуснат ново дете, особено ако и то не е уверено, или пък напротив, прекалено самоуверено. Добра идея е да го запишете на спорт, в който да разшири кръга от познати и също така да каните често на гости деца, които са ви интересни. Също е от значение и родителите дали биха подкрепили новото запознанство. Има много родители, които съзнателно гонят новото дете, защото пречило на играта, вместо да помогнат в социализацията. Като цяло с дебили трудно се справя човек от най-ранна детска възраст.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот magda » 10 Авг 2015, 13:51

Идеята за спорт е добра, но е добре да не се месиш пряко в отношенията между децата, или поне така смятам за правилно, въпреки че са малки те усещат и разбират за какво иде реч, затова може да му стане и още по-гадно като вижда, че го пробутваш на деца, които не го искат.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Kremiliya » 10 Авг 2015, 15:18

Дъщеря ми имаше такъв проблем, странеше от децата или когато отиваше да се запознава с тях беше много агресивна. Започнахме разни игри и да симулираме запознанства у нас и се научи как е правилно да подхожда. Питахме се здравей, как се казваш, искаш ли да играеш, искаш ли примерно с куклите ми, тази се казва Ема, а тази е Мими, ако искаш може да им сменим имената примерно блабла ;) Момичешки работи.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот николаев » 10 Авг 2015, 15:44

Kremiliya написа:Дъщеря ми имаше такъв проблем, странеше от децата или когато отиваше да се запознава с тях беше много агресивна. Започнахме разни игри и да симулираме запознанства у нас и се научи как е правилно да подхожда. Питахме се здравей, как се казваш, искаш ли да играеш, искаш ли примерно с куклите ми, тази се казва Ема, а тази е Мими, ако искаш може да им сменим имената примерно блабла ;) Момичешки работи.

Това е добра стратегия, но ако детето е наистина агресивно, то по какъв начин ще може да се успокои и защо стават такива, аз имам син, не зная ако стане такъв какво ще правя :roll:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот silver933 » 10 Авг 2015, 15:53

децата стават агресивни, ако имат проблеми в семействоото, но ако им е трудно да създават приятелства, то това не значи, че у тях са в някакъв ужас да живеят, просто може да му липсва достатъчен социален контакт.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот franky » 10 Авг 2015, 16:39

silver933 написа:децата стават агресивни, ако имат проблеми в семействоото, но ако им е трудно да създават приятелства, то това не значи, че у тях са в някакъв ужас да живеят, просто може да му липсва достатъчен социален контакт.

Определено липсата на внимание играе огромна роля за създаването на нормални взаимоотношения с връстниците, децата желаят да се самоизтъкват постоянно, което не води до нищо добро в повечето случаи нито като малки, да не говорим какво се случва като пораснат, със сигурност има около вас такива примери :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Malina » 11 Авг 2015, 07:37

Един съвет от мен, ограничете телевизията и го оставете да играе по цял ден, така самото то ще се научи да измисля игри, иначе телевизора не помага ни най малко на мозъка му и детето става скучно за останалите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Slavena » 11 Авг 2015, 08:15

Спри да ходиш след него и то ще си намери приятели. Няма да му обръщаш внимание и да го съжаляваш, като иска приятели да си измисли само начин да си ги печели.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта