Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот penny » 25 Сеп 2015, 14:35

Привет, младежи :) Пиша тук, понеже смятам, че все някой от вас се е интересувал относно дистанционното обучение тук и по света.

Понеже ми остава една година майчинство и се замислих дали да не сменя попрището за това време :roll: И както се досещате не мога да си позволя да пътувам много, затова ми се искаше да опитам с дистанционно обучение :idea:
За съжаление нямам никакви познати, които да са изкарвали някакъв курс по този начин или да са взимали висше образование, затова и не съм наясно доколко това може да е добър вариант :roll:

Според вас научава ли се наистина нещо, можеш ли след това спокойно да изпълняваш подобен ангажимент или просто взимаш допълнителна диплома, която да пишеш в CV-то си :roll:
Имате ли идеи кои университети предлагат дистанционно обучение - тук и в чужбина и за какви такси става въпрос :?:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот moni.sparrow » 25 Сеп 2015, 14:54

За мен не смятам, че ще ми е ползотворно, на мен ми трябва малко повече дисциплина, тъй като нямам самодисциплина, съответно би ми било изключително трудно да седна да уча въпросното нещо сама, колкото и да ми е интересно :idea: Иначе не мога да си представя какви възможности би ти дало това :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот Nightmare » 25 Сеп 2015, 15:24

Смятам, че нищо не може да се научи така от разстояние, вярно четеш, четеш, ама като няма кой да ти го обясни какво правим? От друга страна всеки ще може да шмекерува на тези изпити :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот веселказасмяна » 25 Сеп 2015, 16:16

Nightmare написа:Смятам, че нищо не може да се научи така от разстояние, вярно четеш, четеш, ама като няма кой да ти го обясни какво правим? От друга страна всеки ще може да шмекерува на тези изпити :idea:

Луда ли си, на толкова места по света се предлага дистанционно обучение, ти си седнала да обясняваш, че нищо не можело да се научи. Дори и да го няма в дадените учебници, то има ли желание, има и начин, единственото, което мога да изтъкна като недостатък е, че не се намираш в средата, която да те поведе на някъде, където евентуално ще има хора с твоите интереси и с които може да почерпите опит един от друг!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот ramimni » 25 Сеп 2015, 16:32

Така е, но доколкото разбирам започва и в България по-често да се практикува тази форма на обучение, разбрах, че във великотърновския има такава опция, но не зная на кои специалности :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Сеп 2015, 10:31

moni.sparrow написа:За мен не смятам, че ще ми е ползотворно, на мен ми трябва малко повече дисциплина, тъй като нямам самодисциплина, съответно би ми било изключително трудно да седна да уча въпросното нещо сама, колкото и да ми е интересно :idea: Иначе не мога да си представя какви възможности би ти дало това :roll:

Какво значение има дисциплината, така или иначе, ако истински искаш нещо ще намериш начин да го направиш въпреки липсата ти на дисциплина по принцип. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот Kaya » 28 Сеп 2015, 12:43

мисля, че винаги просто можеш да вземеш допълнителна диплома, която не значи нищо, дори и да си на място и да ходиш редовно, въпрос на желание за учене. :) така че не мисля, че ще ти пречи ако учиш дисатнционно, след като имаш желание.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот Loreyn » 28 Сеп 2015, 14:10

rabotnata pchela написа:
moni.sparrow написа:За мен не смятам, че ще ми е ползотворно, на мен ми трябва малко повече дисциплина, тъй като нямам самодисциплина, съответно би ми било изключително трудно да седна да уча въпросното нещо сама, колкото и да ми е интересно :idea: Иначе не мога да си представя какви възможности би ти дало това :roll:

Какво значение има дисциплината, така или иначе, ако истински искаш нещо ще намериш начин да го направиш въпреки липсата ти на дисциплина по принцип. ;)

Донякъде само е така, ти представяш ли си медик да е завършил дистанционно?!?!? :o :o :shock:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот Mon_ton » 28 Сеп 2015, 14:33

Е хайде, не всяка професия може да се учи дистанционно, така че това е лекаря е невъзможно. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Добър вариант ли е дистанционното обучение?

Мнениеот moni.sparrow » 28 Сеп 2015, 15:34

Mon_ton написа:Е хайде, не всяка професия може да се учи дистанционно, така че това е лекаря е невъзможно. :)

Да, дори и да не е магистратура или бакалавърска степен, хубавото е, че стига да искаш може да се придобие квалификация онлайн и по този начин да доразвиеш това, с което се занимаваш или да подновиш знания :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта