Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.
Правила на форума
Добави отговор

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

21 Май 2018, 16:30

Топла вода - с лимон, мед или чиста - пречиства стомаха, поне така казват, и действа разтоварващо :mrgreen:

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

22 Май 2018, 09:21

Действа си много добре на перисталтиката, тоав е така, а и самия плод е много полезен, така че пийте вода с лимон. Аз си слагам даже в студената вода.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

17 Авг 2018, 09:06

Твърдят, че от топлата вода си решават проблема със запека, а некои тези са, че топлата пречиства по-добре от токсините, отколкото студената.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

17 Авг 2018, 09:20

Моята жена пие топла вода с мед и канела всяка сутрин и казва че и помага много за перисталтиката... Сега да е отслабнала чак пък толкова и аз да не съм забелязал, едва ли... Може в началото като е почнала да е имало някакво раздвижване с кг, все пак тя казва че станала по редовна в използването на тоалетната, което преди ѝ беше голям проблем особено след като роди 2 то ни дете, все се оплакваше, че ѝ е подут корема и това и създаваше дискомфорт.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

20 Авг 2018, 16:13

За корема е добре, пък и прочиствала тялото по-добре, едно време тея твърдения съм ги чела от д-р Михайлов, известен хомеопат.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

20 Авг 2018, 16:46

До колкото знам е препоръчително да се пие топла вода или напитки, защото се усвояват по-бързо от организма. Ако е студена, тялото изразходва повече енергия, първо, за да я стопли до телесна температура, второ, за да се възползва от нея. Отделно аз като пия топла вода през деня утолявам жаждата си и не се потя толкова през жегите. Студена също пия-но рядко. Разхлаждам се, но след това пак съм жадна.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

05 Сеп 2018, 16:32

За мен пък тополата вода е като супа, не мога да утоля жаждата си. Тук не говоря да пия ледена вода, но определено предпочитам такава, която е с по-ниска от телесната температура.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

12 Мар 2019, 15:29

Според мен никакви реални. Отделно пък да пиеш топла вода, която няма аромат като чая, е направо неприятно изживяване :lol:

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

22 Апр 2019, 10:03

Аз топла вода не бих пила, освен ако не е под формата на чай. Иначе ми се струва направо изтезание за сетивата ми. Кому е нужно?! :wink:

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

19 Юли 2019, 09:36

На мен ми действа по-добре на стомаха и се превърна в навик. Не знам дали има реални ползи, но топла вода с малко лимон ми е екстра сутрин, на гладно.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3, 4, 5