Какви са ползите да се пие топла вода?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Kaya » 28 Сеп 2015, 12:25

Бях отпуска 2 седмици и се връщам миналата седмица и гледам половината офис подивял да пие топла вода! :shock: Ама като ви казвам топла, тя си дими направо, нещо такова:

steam formation.jpg
steam formation.jpg (7.15 KiB) Прегледано 4159 пъти

Много се учудих каква е тази нова мания, казаха, че е за сваляне на килограми, но освен това имало и друг пречистващ ефект и тук започна пелтеченето. :lol: Вие пили ли сте топла вода и защо го правите, дали наистина се отслабва от нея, а пиете ли и друга вода, или единствените течности, които приемате са топли? :roll:
Какво мислите за тази топла вода и историите свързани с нея? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот silver933 » 28 Сеп 2015, 13:12

Не знам защо може да се пие топла вода и кое и е по-специалното и различното, сигурно ще топи мазнините, защото все пак е топлина ит ова винаги действа на мазнотиите. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Andrey » 28 Сеп 2015, 14:17

Аз пия топла вода, когато ме боли главата и ми помага доста :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Loreyn » 28 Сеп 2015, 14:20

Не може да се чака само на водата, а и мисля, че ефектът ще е минимален, така че едва ли ще има смисъл, особено в топлото време с топла, вряла вода, тоооо не зная как се издържа.
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Anka » 28 Сеп 2015, 15:34

Loreyn написа:Не може да се чака само на водата, а и мисля, че ефектът ще е минимален, така че едва ли ще има смисъл, особено в топлото време с топла, вряла вода, тоооо не зная как се издържа.

Нали казват, че лятото трябва да се пият топли напитки, а не студени,з начи лятото се отразява много добре топлата вода, не знам до колко ще е ефикасна при отслабване.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Krum » 28 Сеп 2015, 16:38

На мен ми звучи като поредната измислица, но поне няма да им навреди :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот ramimni » 28 Сеп 2015, 16:54

Anka написа:
Loreyn написа:Не може да се чака само на водата, а и мисля, че ефектът ще е минимален, така че едва ли ще има смисъл, особено в топлото време с топла, вряла вода, тоооо не зная как се издържа.

Нали казват, че лятото трябва да се пият топли напитки, а не студени,з начи лятото се отразява много добре топлата вода, не знам до колко ще е ефикасна при отслабване.

Да, така е и аз съм го чувала, но не с такава, която се изпарява, т.е. да не е топла топла, а на стайна температура, докато тук става дума за вода като за чай, та не мисля, че може такава да утолява жаждата :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Локумът » 28 Сеп 2015, 19:21

Жена ми пиеше такава вода близо година, свали около 6-7кг само с тази промяна на начина си на живот, пиеше такава димяща вода, сякаш от диспенсър с топла вода. Тъй че може и да има някаква доза истина, но периода беше голям. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот S_Milenska » 28 Сеп 2015, 19:40

Локуме, честно ти казвам - не вярвам! Само от топла вода такъв ефект?! :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Karcheva » 28 Сеп 2015, 23:31

Пия топла вода сутрин на гладно от почти една година, не съм свалила нищичко от водата, а има какво да свалям. За сметка на това ходенето до тоалетна става като по часовник. Смятам, че смисълът от тази топла вода на гладно е една промивка на червата, като едно изплакване от натрупванията по стените със остатъци от храната, която гние и съответно образува и токсини. За мен това е логично обяснение.
Karcheva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Дек 2013, 00:13

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта