Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот klara » 14 Май 2016, 12:27

Много специалисти правят връзка между раздвижването на тялото ни и настроенията и емоциите, които изпитваме. При определено движение протичат химически реакции в организма ни, които могат да засилят дадена емоция, ако е положителна, или да я намалят, ако е отрицателна. Какво мислите, можем ли с упражнения да контролираме настроенията си? Жените доста сме подвластни на тях и добре биха ни дошли подобни физически активности и всякакви други техники, които да намаляват стреса ни, гнева, безпокойствието, а същевременно да засилват щастието и енергията ни. Как да постигнем това?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Май 2016, 13:03

Не смятам, че е възможно да повлиява точно на някакви емоции. По-скоро може да има нещо друго, а именно, че когато тренираш си в добро настроение, но щото си се ядосал на комшията и малко упражнения и вече да си нов човек ми се вижда несериозно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот irka » 14 Май 2016, 14:18

Ако си ядосан, по-добре си изкарай яда на боксова круша или в упражнения :mrgreen: . Така със сигурност ще ти преминат гневните изблици и ще се почувстваш все едно си смазал противник :wink: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот pravilno » 14 Май 2016, 15:16

Вярно, че учените изнамират всякакви невероятни открития. Според мен е напълно възможно. Както има успешни техники чрез дишането да се контролират емоциите, така и с упражнения смятам, че е възможно. Със сигурност поне ще ти отвлекат мислите от негативните настроения.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот pavleta » 16 Май 2016, 09:52

Аз както паля на четвърт :mrgreen: , като се ядосам кога ще тръгна да се успокоявам с упражнения, иначе идеята ми допада. Малко ми изглежда като мисия невъзможна в този случай, къде ще се отделиш да правиш успокояващи или тонизиращи упражнения, ако не си си вкъщи?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Rali_hr » 16 Май 2016, 15:38

pavleta написа:Аз както паля на четвърт :mrgreen: , като се ядосам кога ще тръгна да се успокоявам с упражнения, иначе идеята ми допада. Малко ми изглежда като мисия невъзможна в този случай, къде ще се отделиш да правиш успокояващи или тонизиращи упражнения, ако не си си вкъщи?

Може би докато си на работа, а най-интересно ще е, ако работиш с клиенти. НО може би се има предвид след тежък ден да се прибереш и да се отпуснеш, и така да се заредиш с положителна енергия.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Elica » 16 Май 2016, 16:36

Аз не съм човек, който вярва на подобни неща, като цяло не вярвам в такива глупости. Как по такъв начин ще се справя с влиянието на нервите ми, не смятам, че ще стане. Упражненията като цяло действат добре и със сигурност успокояват, но не вярвам, да можеш да дишнеш 10 пъти и да се успокоиш отглупостта, която те залива и изнервя.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Dominator » 16 Май 2016, 16:58

Elica написа:Аз не съм човек, който вярва на подобни неща, като цяло не вярвам в такива глупости. Как по такъв начин ще се справя с влиянието на нервите ми, не смятам, че ще стане. Упражненията като цяло действат добре и със сигурност успокояват, но не вярвам, да можеш да дишнеш 10 пъти и да се успокоиш отглупостта, която те залива и изнервя.

Напротив, явно не сте се занимавали с тренировки сериозно никога, затова и не вярвате на "такива глупости". След супер изнервящ ден, когато си мислите, че дори няма да можете да заспите от яд, влизате в боксова или фитнес зала, изливате си яда върху боксовата круша и излизате като преродени. Това ви го гарантирам на 100%, дори и 1000% гаранция да ми поискате, и нея ще ви дам. По време на тренировка в мозъка и в тялото се случват такива химически процеси, че просто ви е бедна ФАНТАСТИКАТА, както казваше един циганин. Като бях по-малък бях такъв кибритлия, палех като чакмак, и по-лошото е, че ме държеше дълго след това. Един приятел ме вкара в залата и чак не можех да повярвам, след тренировка дори не си спомнях, че съм бил ядосан. Такова спокойствие ме обземаше, че все едно бях в някаква дзен градина. Как се случва това ми е все още мистерия, но фактите са си факти, а пред тях и боговете мълчат. Препоръчвам ви да опитате, не дишайте дълбоко 10 пъти, това само йогите го могат, запишете се на бокс, кикбокс, муай тай или друг подобен спорт и ще разберете за какво съм ви говорил. А освен блаженото спокойствие, ще се сдобиете и с красиво тяло, което е страничния ефект от цялата работа :lol:
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот miron » 18 Май 2016, 13:58

Да, че упражненията ти могат да те отърват от стреса, след тежък ден - да. Но упражнения, които да ме успокоят веднага, че да не пребия някой не мисля, че има. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот zagrijena » 19 Май 2016, 14:45

Аз вярвам, че е възможно. Стига да има желание човек и да е "предразположен" към подобни идеи и практики, може да постигне чудеса. Не само ядовете и стресът ще му минат, но и може да подобри здравословното и душиевното си състояние.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта