Правите ли упражненията на Кегел?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот S_Milenska » 13 Юни 2016, 13:46

Малко ми е неудобно да говоря за това, но ако не тук, то къде. От известно време (не особено кратък период,а ко трябва да съм честна), усещам че страдам от инконтиненция. Особено е неприятно, защото дори и при добра хигиена, това не може да се спре и т.н. :( Проблемът хич не е приятен. Знам за упражненията на Кегел, но никога не съм ги правила, има ли някоя от вас, която е успяла да се справи с такъв проблем, благодарения на упражненията? Как и кога ги правихте и някакви насоки можете ли да ми дадете? :sad:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Юни 2016, 14:03

Правих ги след раждането и определено ми помогнаха да се възстановя. Най-важното е да разбереш кои мускули точно трябва да стягаш и отпускаш. :) Правих ги по 7-8 пъти на ден, когато се сетя, 10 серии по 10 задържания. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот exotic » 13 Юни 2016, 14:07

След раждането и аз имах този проблем, не можех винаги да издържа, докато отида до тоалетната, и понякога леко изпусках. Започнах да ги правя тези упражнения и положението определено се подобри. Усещам мускулите си по-стегнати и повече издържам. Правех ги в автобуса, докато пътувам, докато седя в работата. Хубавото е, че никой няма да разбере какво правиш :smile:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот mimeto90 » 13 Юни 2016, 16:30

Мисля, че няма жена, която да не ги е правила. Ако не заради трудно задържане на урина, то задължително защото е чула, че подобряват удоволствието по време на акт :wink: или за да роди по-лесно. Има резон.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Юни 2016, 21:19

То това им е най-готиното, че никой не разбира, че ги правиш, стига да се сетиш да ги направиш и да успееш да контролираш лесно мускулите си, в началото е малко странно, после с времето свикваш. Може да не дойде резултата веднага, но ако до 2 месеца нямаш подобрение е добре вече да се говори с лекар и да се търсят други алтернативи.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот balsam » 14 Юни 2016, 08:38

Ако упражненията на Кегел не помогнат, другата алтернатива май е операция. Мисля, че не е сложна и опасна в сравнение с други.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот Rali_hr » 14 Юни 2016, 10:47

balsam написа:Ако упражненията на Кегел не помогнат, другата алтернатива май е операция. Мисля, че не е сложна и опасна в сравнение с други.

Точно има операция, която до колкото съм наясно, се поставя "нещо". :) Обаче ако е съвсем леко изпускане, то може да се регулира и с упражнения. Майка ми имаше проблем, само че не при смях или друго, ами така да се каже, постоянно по малко. Колкото да "изпусне" нещо. Беше кофти. :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Юни 2016, 11:49

Пробвай упражненията! Докато не ги пробваш, няма да разбереш дали за теб самата ще действат. Те помагат за мног неща, а и както казаха, увеличават удоволствието при секс :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот ivoblinc » 16 Юни 2016, 12:20

С годините тези мускули се отпускат и се появяват неудобствата. Чудя се ако се започне в по-късна възраст с тези упражнения, дали ще имат ефект. Мисля, че не пречи. И при мъжете вършат работа.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Правите ли упражненията на Кегел?

Мнениеот Elica » 20 Юни 2016, 14:51

ivoblinc написа:С годините тези мускули се отпускат и се появяват неудобствата. Чудя се ако се започне в по-късна възраст с тези упражнения, дали ще имат ефект. Мисля, че не пречи. И при мъжете вършат работа.

Как се правят въпросните упражнения при мъжете?Не мисля, че с а същия упражнения..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron