Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Юни 2016, 11:46

От скоро и аз се интересувам от детоксикацията и се чудя какво е най-добрия вариант, който мога да използвам. :roll: Четох за идеи, при които не се яде нищо, а се пият сокове от плодове или се правят различни клизми, или програми, при които се ядат определени неща. :roll:
Така или иначе детоксикацията е адски полезна и нашумяла, затова реших да се допитам до вариантите, които вие самите бихте предложили, особено ако сте изпробвали някой метод. ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот lini_leni » 15 Юни 2016, 12:26

Освен добре познатото хранене с повече пресни плодове и зеленчуци за детоксикация, може да подправяме това, което готвим, с по-разнообразни подправки - джинджифил, куркума, розмарин, кориандър. Те прочистват организма от токсините.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Юни 2016, 12:55

lini_leni написа:Освен добре познатото хранене с повече пресни плодове и зеленчуци за детоксикация, може да подправяме това, което готвим, с по-разнообразни подправки - джинджифил, куркума, розмарин, кориандър. Те прочистват организма от токсините.

Да, имаш право, че могат да се включат и подправки. На мен ми е интересно и някоя програма, ако сте спазвали :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот Malina » 15 Юни 2016, 13:51

Аз се старая да се храня възможно най-здравословно, а през уикендите се храня само с плодове, а веднъж месечно ям пия само сокове. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот pavleta » 15 Юни 2016, 13:58

Аз веднъж в годината за две седмици си правя такова прочистване. Ям само плодове, зеленчуци, ядки и семена. И увеличавам двойно пиенето на водата. Друг път постепенно спирам месото и карам на по-лек режим със сирене, мляко, но това не го смятам за прочистване, просто лятото ми е по-добре така.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот M.Tasheva » 15 Юни 2016, 15:05

Някои всяка седмица, един ден от нея, си правят прочистване. Пият само вода, без нищо друго целия ден. Не знам дали е полезно толкова често.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Юни 2016, 09:20

pavleta написа:Аз веднъж в годината за две седмици си правя такова прочистване. Ям само плодове, зеленчуци, ядки и семена. И увеличавам двойно пиенето на водата. Друг път постепенно спирам месото и карам на по-лек режим със сирене, мляко, но това не го смятам за прочистване, просто лятото ми е по-добре така.

Как успяваш да издържиш 2 седмици само на плодове, не изпитваш ли ужасен глад?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот pavleta » 16 Юни 2016, 09:43

Monika_Spasova написа:
pavleta написа:Аз веднъж в годината за две седмици си правя такова прочистване. Ям само плодове, зеленчуци, ядки и семена. И увеличавам двойно пиенето на водата. Друг път постепенно спирам месото и карам на по-лек режим със сирене, мляко, но това не го смятам за прочистване, просто лятото ми е по-добре така.

Как успяваш да издържиш 2 седмици само на плодове, не изпитваш ли ужасен глад?


Правя го от 2-3 години и като дойде този период някак си се настройвам и ми е по-лесно. Първите дни усещам глад и некомфорт, но после свиквам, добре , че са ядките :grin: . Спомням си, когато реших да го правя, тогава имах чувството, че ще умра от глад. Всичко е в психиката.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот Lisica » 20 Юни 2016, 16:11

pavleta написа:
Monika_Spasova написа:
pavleta написа:Аз веднъж в годината за две седмици си правя такова прочистване. Ям само плодове, зеленчуци, ядки и семена. И увеличавам двойно пиенето на водата. Друг път постепенно спирам месото и карам на по-лек режим със сирене, мляко, но това не го смятам за прочистване, просто лятото ми е по-добре така.

Как успяваш да издържиш 2 седмици само на плодове, не изпитваш ли ужасен глад?


Правя го от 2-3 години и като дойде този период някак си се настройвам и ми е по-лесно. Първите дни усещам глад и некомфорт, но после свиквам, добре , че са ядките :grin: . Спомням си, когато реших да го правя, тогава имах чувството, че ще умра от глад. Всичко е в психиката.
По кое време на годината го правиш въпросното пречистване и по колко плодове си позволяваш да ядеш на ден? :) И после как се захранваш?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какви са вашите методи за детоксикация чрез хранене?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2016, 12:18

Това пречистване по 2-3 седмици годишно, или няколко пъти в годината ми се вижда много трудно. Не бих могла да издържа да не ям толкова време, ден -два три, може но седмици наред, абсурд. :( Макар че със сигурност има много ползи за организма.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта