Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот lussy » 17 Юни 2016, 15:41

Дъщеря ми е на 6 години и от известно време забелязвам, че й се е появил тик - започва да си клати главичката, когато нещо е разстроена. Но се появява вече и когато се е загледала в детското например. Не мога да си обясня от какво се появи това нещо. Не знам как да я отуча от него. Признавам си, че понякога се изнервям, когато я видя да го прави. Моля, дайте ми съвет! Какво да правя, как да я накарам да спре да го прави?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот Kaya » 17 Юни 2016, 16:01

Отидете най-напред на невролог, за да види дали няма неврологичен проблем и се консултирайте с личния лекар. Подобни тикове са си явен проблем, за който трябва да се търси решение.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот Harmony » 17 Юни 2016, 16:03

Да не е преживяла някакъв силен стрес? Защото тиковете обикновено се появяват след уплаха или психическа травма. Консултирайте се със специалист.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот Kaya » 20 Юни 2016, 13:20

Harmony написа:Да не е преживяла някакъв силен стрес? Защото тиковете обикновено се появяват след уплаха или психическа травма. Консултирайте се със специалист.

Вярно, че и това е вероятност, която не бива да се изключва.Особено, ако е по-чувствително детето, или ако е било в болница, ако е боледувало често от съвсем обичайните болести, това може да му създаде проблеми и да го стресира.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот julianne » 20 Юни 2016, 14:14

При тикове на лицето или клатене на главата си трябва консултация с невролог, защото това трудно може да се контролира и да се спре със силата на волята само. Ако ставаше въпрос за гризене на нокти или на косата или някой друг досаден навик, нещата са различни. Тогава човек може и сам да се пребори.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот Elica » 20 Юни 2016, 14:35

Макар че нямам деца, мисля, че цялата ти нагласа е напълно грешна. Ти искаш да го "Накараш" да ги спре, т.е. един вид, аз го разбирам като наказания и принуждаване. Това е нещо, което трябва да се превъзмогне и преживее, а не е нещо, което се кара на сила - спри и толкова!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот Локумът » 20 Юни 2016, 16:48

Единият ми син преди вече 10 години беше почнал да примигва и заеква - рядко, но го правеше. Минахме невролог, психолог, и така докато се поправят нещата. Беше и на терапия и на медикаментозно лечение с хомеопатични препарати. Като цяло с думи "не мигай бе, ще те ударя" не стаа.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юни 2016, 10:19

И моята дъщеря има тикове, точно както казаха - стиска си очите, когато се притесни. На невролог не съм се сещала да отидем.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот Fancy » 21 Юни 2016, 10:47

Не намеквам, че случаят тук е такъв, но познавам семейство, което постоянно се кара на големия си син, все му правят забележка. Отскоро забелязах, че детето е започнало да прави нещо като тикове - често си хапе долната устна и направо я разранява. Опитвала съм се да говоря с майката, но не се получава. В такъв случай тиковете могат да бъдат показател за проблеми в семейството и с родителите.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот kauda » 23 Юни 2016, 14:17

Fancy написа:Не намеквам, че случаят тук е такъв, но познавам семейство, което постоянно се кара на големия си син, все му правят забележка. Отскоро забелязах, че детето е започнало да прави нещо като тикове - често си хапе долната устна и направо я разранява. Опитвала съм се да говоря с майката, но не се получава. В такъв случай тиковете могат да бъдат показател за проблеми в семейството и с родителите.

Ужас, горкото дете! :( Много често дечицата сами се наказват, когато им се карат или предварително си причиняват нещо лошо, защото родителите така искат. Ето ти и проблеми, и тикове, и нервозност, и психическа разруха. :sad:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта