Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот Violetta » 09 Юли 2016, 22:39

Да ви се представя - Виолета, 36 годишна мацка и обожавам да ям свински уши под всякаква форма и подготовка. Открих ги при една командировка в Стара Загора /било царството на свинските уши на скара/, а след това им станах абсолютен фен.
Има два проблема, които искам да дискутирам. Да уточня, че обожавам да ям, но някой друг да ги прави. Защото...
    Провалям се с почистването. Стигала съм до там да купя самобръсначка и да ги обръсна, ако ми е струват леко окосмени. Дали просто купувам от кофти магазин с недобре опърлени уши или трябва да се примиря? Казваха ми, че ако ги попаря, падали космите, но не ми се получава.

    Мит ли е, че се чистят в едра морска сол? Няколко пъти ги оставих да престоят, ами няма разлика?

    Не ми се получава желирането. Колкото и да се мъча, не ми се получава.
    Сега ще ми се смеете ,че съм некадърна готвачка, но мисля, че някаква магия има върху мен. :cheerleaderkid:
Има ли други фенове на ушите, с които можем да споделим мнения, да получа съвети и рецепти. Чувала съм, че това е деликатес, който се яде само по определени краища на страната. В София ми е трудно да го намеря, особено в заведение.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот bditranslations » 09 Юли 2016, 22:51

За почистването -има малки горелки, които може да използваш. По принцип имат друго предназначение, примерно, за карамелизация на захар, но и за довършване на опърлянето на ушите стават. За първи път чувам за морската сол, какво точно се чисти?
За желирането, я дай рецептата си...
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот SatanicMalfunctions » 09 Юли 2016, 22:54

Много са мазни, преди и аз похапвах, но спрях. Докторите ми ги забраниха!
Изображение
SatanicMalfunctions
 
Мнения: 79
Регистриран на: 03 Юни 2011, 16:26

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот Viktor.Ivanov » 10 Юли 2016, 15:42

Купувам си полуфабрикат от Метро, замразен, изчистен, гръцки уши са. Няма косми, бързо се варят, правя чудесна супичка с тях.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот exotic » 11 Юли 2016, 09:06

Понеже на село вече няма кой да отглежда прасета, а пък свинските уши, печени на жар, си остана мерака за тях, и ние така правим - купуваме от големите вериги и после пърлим и печем :lol: .
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот Lollipop » 11 Юли 2016, 15:29

И аз ги обичам. След като се измият, сваряват се и след това се чистят с остър нож, става много лесно. Желирането става, като се запази водата, в която са се готвили, нарязват се и се изсипват обартно, слага се в хладилника и стават жилирани. :) така или иначе, за да станат на скарата вкусни, пак трябва да стоят в хладилника, само че без водата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2016, 12:24

Виждала съм разни снимки приготвени на тиган и изглеждатг много вкусно и сочно, някой знаае ли как се правят? Яла съм само на скарата, но доста твърдички са там, та ми се ще да разнообразя :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот julianne » 02 Дек 2016, 12:54

Много ми е любопитно какво представлява супата от свински уши. Само на жар си ги приготвяме по домашному и на заведение съм яла.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот Mon_ton » 02 Дек 2016, 13:02

Аз съм им голям почитател, хапвам си ги по различен начин, най-често точно на тиган,з ащото ми е най-удобно. Сварям ушите и ги оставям да се охладят, след което ги нарязвам на лентички. Загрявам в тиган масло и олио.. и слагам ушите, поръсвам с черен пипер, сол, кимион. Когато почнат да променят малко цвета си и така да заприличват на сготвени, слагам и червен пипер.. Някой път добавям няколко лъжици доматена паста, само за вкус , друг път слагам и лук към ушите. Стават много вкусни, пробвай веднъж и от там нататък ще си импровизираш. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли любители на свинските уши? Варени, печени, на скара, на супа - всякак ги ям:)

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Дек 2016, 13:40

Аз също ги харесвам, но не ми се получава готвенето им. Има някои, които така успешно си ги приготвят, но аз не съм от тези хора.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта