Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот BeenieGal » 11 Юли 2016, 16:37

На 30 г., необвързана, с добра кариера. Сигурно така започват обявите, в които самотни жени търсят своята половинка или човек, с който да се запознаят и евентуално да развият отношенията си. Само че аз не си търся. Чувствам се много добре в положението, в което съм, и дори нямам намерение скоро да го променям. Не ме разбирайте погрешно - не съм някоя монахиня, която не си подава носа навън и не се среща с хора. Напротив. Още у хората битува представата, че мъжете и жените като прехвърлят определена възраст и са сами са направо за оплакване. Аз пък смятам, че необвързаните са в по-изгодна позиция и има повече плюсове да си такъв, отколкото семейните двойки, например. Като почнеш от свободно време, по-голямо лавиране с финансите, поддържане на връзка с приятели и семейство. Според вас кое е с повече предимства - да си обвързан или необвързан? Основателно ли е поставянето на неженените и неомъжените в раздела на загубеняците и нещастниците?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Bambaa » 11 Юли 2016, 16:52

И аз съм наблюдавала подобно отношение към неомъжените жени. По-често към тях, отколкото към мъжете. Жената ако не се омъжи и не роди до 30-35 г. /добре, че възрастовата граница се разшири малко/, значи не става или никой не я иска. А тя се издържа сама, с приятелки обикаля страната и чужбина, отделя време за себе си и се чувства добре в кожата си. Имам подобни примери пред себе си. И все пак е индивидуално за всеки.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Юли 2016, 17:31

Не виждам изобщо как може да се прави съпоставка между двете. Все едно да ме питаш къде е по-добре - на море или на планина. И двете са хубави, но нямат нищо общо по между си. :) Едно е да имаш семейство, друго е да си необвързан. По-скоро ако искаш питай, дали е същото да си необвързан и с гадже, но семейството изобщо няма място там в подобни мерки и въпроси. Никоя свобода, обиколки в чужбина, управление на финансите и демек пари навсякъде, не могат да ме убедят, че е по-хубаво от това да си имаш някой, който да ти казва "Мамо" и да те чака вечер, или съпруг, който знаеш, че винаги е наблизо. Просто нещата са несравними. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот donni » 12 Юли 2016, 09:42

Различните хора имат различни приоритети. За някои създаването на семейство и раждането на деца не е условие да се чувстват щастливи, цялостни и постигнали нещо в живота. Това не им е достатъчно. Но другите да ги сочат с пръст и да ги убеждават колко са нещастни и са живели напразно, защото нямат в къщата си дете или любим човек, е ненужно и глупаво. Няма и смисъл да се сравняват двете неща, защото са различни. Въпросът е в отношението на хората към тези, които правят избора дали да са сами, и "оценката", която им дават.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2016, 09:55

donni написа:Различните хора имат различни приоритети. За някои създаването на семейство и раждането на деца не е условие да се чувстват щастливи, цялостни и постигнали нещо в живота. Това не им е достатъчно. Но другите да ги сочат с пръст и да ги убеждават колко са нещастни и са живели напразно, защото нямат в къщата си дете или любим човек, е ненужно и глупаво. Няма и смисъл да се сравняват двете неща, защото са различни. Въпросът е в отношението на хората към тези, които правят избора дали да са сами, и "оценката", която им дават.

За всеки е различно, но не знам колко трябва да ти тежи, че си сам, че да пуснеш такава тема, на мен ми звучи , като един вид оправдание за самотата. ;) Все едно да обясняваш как не вярваш в тва и в онова :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот BeenieGal » 12 Юли 2016, 11:24

rabotnata pchela написа:
donni написа:Различните хора имат различни приоритети. За някои създаването на семейство и раждането на деца не е условие да се чувстват щастливи, цялостни и постигнали нещо в живота. Това не им е достатъчно. Но другите да ги сочат с пръст и да ги убеждават колко са нещастни и са живели напразно, защото нямат в къщата си дете или любим човек, е ненужно и глупаво. Няма и смисъл да се сравняват двете неща, защото са различни. Въпросът е в отношението на хората към тези, които правят избора дали да са сами, и "оценката", която им дават.

За всеки е различно, но не знам колко трябва да ти тежи, че си сам, че да пуснеш такава тема, на мен ми звучи , като един вид оправдание за самотата. ;) Все едно да обясняваш как не вярваш в тва и в онова :mrgreen:


Аз не се оправдавам и нямам намерение да се оправдавам. Просто се дразня от погледите и подмятанията от типа "Виж я, станала на 30 години и още не е се омъжила". Но не знаят, че ми харесва да съм свободна, да имам кратки връзки, да пътувам с компания където поискам, да разполагам с времето си както аз преценя. Така имам възможност да опознавам света, себе си, да трупам опит и когато съм готова за следващия етап от живота си, да се впусна в него. Сега искам да се насладя на този. А повечето хора имат доста ограничено мислене в това отношение.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Snejna » 12 Юли 2016, 12:55

BeenieGal написа:
Аз не се оправдавам и нямам намерение да се оправдавам. Просто се дразня от погледите и подмятанията от типа "Виж я, станала на 30 години и още не е се омъжила". Но не знаят, че ми харесва да съм свободна, да имам кратки връзки, да пътувам с компания където поискам, да разполагам с времето си както аз преценя. Така имам възможност да опознавам света, себе си, да трупам опит и когато съм готова за следващия етап от живота си, да се впусна в него. Сега искам да се насладя на този. А повечето хора имат доста ограничено мислене в това отношение.

Не знам къде ги намираш тези хора с това ограничено мислене, смени си обкръжението, бих те посъветвала. На повечето хора вече им е все тая кой е на колко години и дали е обвързан или не. :) Или смени града, знам ли..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот qwerryyy » 12 Юли 2016, 15:41

Толкова много приятелки имам на по 30+ години, без деца и без да имат гаджета, не съм забелязала някой да се държи по-различно с тях. :roll: Това е излишно притеснение и мисля, че само ти ги забелязваш така нещата. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Nightmare » 12 Юли 2016, 17:24

Колкото и да се правите на самостоятелни, самодостатъчни и да казвате, че ви е добре така, идва един момент, когато започвате да съжалявате, че нямате човек до себе си за по-дълго, ще ви омръзнат пътешествията и празните приказки с приятели и познати и има опасност да кукувате сами.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2016, 11:17

Nightmare написа:Колкото и да се правите на самостоятелни, самодостатъчни и да казвате, че ви е добре така, идва един момент, когато започвате да съжалявате, че нямате човек до себе си за по-дълго, ще ви омръзнат пътешествията и празните приказки с приятели и познати и има опасност да кукувате сами.

Съгласна съм! С годинките нещата се променят, всички около теб имат семейства, имат си собствен живот, а ти оставаш "купонджията" самотник. :) Обиколки, пътешествия ис е осъзнаваш на 50 сам без никой, на който да кажеш и здрасти.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron