Как да си направя домашен крем за бръснене?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот mamina » 13 Юли 2016, 16:17

Моят мъж разви някаква непоносимост към пяната за бръснене, кожата на лицето му се зачервява и започва да го сърби. Бръсне се, измива се и след няколко часа нещата се успокояват до следващия път. Пробва със смяна на марките, но се получава едно и също. Ходи на лекар и започна да пие лекарства, но не иска цял живот да се тъпче с тях и с доста неохота ги пие. Аз се замислих дали е възможно да си приготвя домашен крем за бръснене. Поне ще използва натурални съставки, които няма да му дразнят на кожата и даже ще имат благотворно влияние върху нея. С една дума - с един куршум - два заека :smile:. Можете ли да ми помогнете? Какво да използвам, за да направя домашен крем за бръснене? Кои продукти могат да дадат пухкавост или е достатъчно да се използват масла, които да придават хлъзгавост и така да улесняват бръснача?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот mimeto90 » 13 Юли 2016, 16:41

Е такова нещо вече не бях чувала :smile: ! Предполагам, че има логични съставки като зехтин или някакво масло, към които като се прибавят още и може да се получи подобие на крем, с който да успее да се обръсне човек. Но само дотук ми стига пипето :mrgreen: .
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот Elica » 13 Юли 2016, 16:59

Може да се обръсне и със сапун мисля, стига да има поносимост + някакво масло, било то и зехтин, за по-добро плъзгане на ножа.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот viking » 14 Юли 2016, 09:59

Голямо предимство може да има домашната пяна, защото се използват за нея съставки, които правят кожата после мека, хидратирана. Ето една примерна рецепта: 1/3 чаша кокосово масло, 2 супени лъжици зехтин, масло от жожоба или масло от бадем, 2 супени лъжици течен сапун. Кокосовото се стопява на водна баня и се оставя да се охлади. Тогава се прибавят другите съставки. Оставя се сместта в хладилника да се стегне и след това се разбива на пяна с миксер.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот klara » 14 Юли 2016, 15:23

Подобни домашни кремове и пяни могат и жените , които си бръснат краката да ги ползват :idea: . Така лосионите могат да отпаднат от козметиката ни.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот Lili_pili » 14 Юли 2016, 16:35

Голяма играчка ми се вижда, при положение, че със сигурност се продават био кремове за бръснене, които няма да дразнят.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот qwerryyy » 15 Юли 2016, 11:04

не е ли по-лесно да преустанови бръсненето и дасе минава само с машинката за подстригване? :)
иначе мога да дам идея, да пробва с дамски крем за бръснене, много по-деликатни са от мъжките.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да си направя домашен крем за бръснене?

Мнениеот zagrijena » 15 Юли 2016, 11:09

С машинка на сухо няма ли да е гадно на кожата? Може да се възпали. Дамските кремове с какво са по-различни, никога не съм ги ползвала?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта