Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Malina » 08 Дек 2016, 17:32

Когато става въпрос за малки деца е много грозно, че не го правят, но как ще задължиш някой лекар да ти пусне такива изследвнаия. И според мен го приемат като обида, че не сме съгласни с тяхните лечения и методи на излекуването. Един вид кой с ти ,ч е ще ми казваш...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina

Мнениеот M.Tasheva » 09 Дек 2016, 10:34

Какво те интересува как ще го приеме, настояваш и това е. Длъжен е да ти съдейства. Не сме достатъчно настоятелни и не си гоним целите.
M.Tasheva

Мнениеот nefertiti » 09 Дек 2016, 11:40

Може би има значение инфекцията, която ще се лекува и антибиотика, които се изписва. Случвало ми се е да ми правят антибиограма, както и да не го правят.
nefertiti

Мнениеот Грохот » 09 Дек 2016, 17:08

Те сегашните грипове не ги смятат за сериозно заболяване и ти дават да пиеш съответния антибиотик. А колко много случаи има на сериозни поражения от тия грипове и на неправилно изписан антибиотик...
Грохот

Мнениеот Lili_pili » 14 Дек 2016, 11:05

Грохот написа:Те сегашните грипове не ги смятат за сериозно заболяване и ти дават да пиеш съответния антибиотик. А колко много случаи има на сериозни поражения от тия грипове и на неправилно изписан антибиотик...
По принцип май не би трябвалои да се пие антибиотик, когато си с грип, а чак акоима усложнения, само че тука ни подхващат от рано с антибиотиците и после се чудим, защо догидна грипът е още по-агресивен.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili

Мнениеот Bloody Mary » 13 Дек 2018, 16:21

Аз сама си настоявам за такава, ако опре ножа до кокала и ми предпишат АБ на сляпо. Поне ако ще пия, да знам че ще подейства. Но забелязвам, че масово лекарите не назначават антибиограма. Защо - не знам.
Аватар
Bloody Mary

Мнениеот Кети cat » 19 Дек 2018, 15:03

Аз си мислех, че моят има такава кофти практика да не иска и антибиограми, явно обаче не е така.
Иначе, аз се научих и си исках И антибиограма. Не съм опитно зайче, да тестват 2-3 АБ върху мен, докато стане ясно кой помага в случая.
Кети cat

Мнениеот Glow » 12 Мар 2019, 13:13

На мен са ми правили. Е, не е всеки път, но се случва. Никога не съм разбирала защо я пропускат лекарите. Все едно ще си я плащат от джоба. :roll:
Glow

Мнениеот ivan.stoqnov » 12 Мар 2019, 14:35

На мен лично не са ми правили, но на децата ми да тъй като големия направи алергия от антибиотик и сега преди да започнем да го пием всеки път правим.
ivan.stoqnov

Предишна

Назад към Общи здравни теми