Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Nightmare » 09 Авг 2016, 12:08

Напоследък се зарибих много да чета за вендузите и вендузния масаж, защото ми го препоръчаха. Ефектът на вакуума, който се получава при използването на вендузите, предизвиква прилив на кръв, подобрява циркулацията на кръвта и лимфата, действа благотворно на мускулите, ако много се натоварват, усилва обмяната на обществата. Твърди се, че чрез вендузите могат да се облекчават и дори лекуват доста заболявания. Досега не съм се подлагала на подобно нещо. Като гледам снимки, доста неприятно ми изглежда и не знам дали бих издържала. На мен ми го препоръчаха, защото съм подложена на страхотен стрес и този метод много добре въздействал при това състояние. Някой подлагал ли се е на подобен масаж и изобщо на тази манипулация? Мога ли да й се доверя? Не знам и какъв специалист я извършва, какъв да търся?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Rali_hr » 09 Авг 2016, 12:25

Интересно ми звучи и на мен, бих се възползвала, точно защото имам някакви такива задържания из тялото. Може би някакъв специалист, който е минал източни лечения хаха :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот analizatorka » 09 Авг 2016, 12:39

Бабите ви не са ли ви слагали вендузи, когато сте настинали или сериозно сте се разболявали през зимата? Знам, че при такива простудни състояния помагат. Въпреки това и аз смятам, че като всяко нещо и това не е за всеки, едва ли може да се прави от всеки и не е препоръчително. Специалисти по акупунктура може би ще знаят как да правят и това :roll: :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот zheleva212 » 09 Авг 2016, 13:37

Аз специално съм се интересувала и наистина този метод доста може да облекчи някои състояния и болести. Прилага се при болки в гърба, нервни състояния, проблеми със стомаха, естествено съчетано с правилна диета, простудни проблеми и такива на дихателната система, сърдечни неврози и още много. Само че ако има определени заболявания и състояния, при които не трябва да се прилага - онкологични, висока температура, операции, рани и обриви, разширени вени и други. Щом и Майкъл Фелпс на олимпиадата са го забелязали, че ходи с сините кръгове по гърба, които се получават от вакуума на вендузата, значи се използва доста този метод :smile: .
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Mon_ton » 09 Авг 2016, 13:50

Не е ли много болезнено?! Все пак тея вендузи трябва да си болят доста, щом чак оставят и следи по гърба..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот silver933 » 09 Авг 2016, 15:26

Вендузите само по гърба ли се поставят?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот YoLindi » 09 Авг 2016, 16:32

Получава се едно зачервяване на кожата и може да има лека болка, зависи колко е силен натиска, за да се получи вакуума. Ако е по-силен, и синините са налице. Освен по гърба може и по краката и дупето, ръцете.Не е препоръчително в областта на сърцето, корема, вътрешната част на бедрата.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Pipilota » 10 Авг 2016, 09:37

Много интересно това с вендузите! :shock: Никога не съм си правила и не съм никак запозната, винаги ми се е виждало доста опасно и страшно дори, сигурно е ужасна болка. :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот viking » 10 Авг 2016, 09:41

Казват, че вендузния масаж много помагал при целулит. Не съм си правила и аз, но има логика - вакуумът явно отделя слоевете на кожата и така изчезва целулита. Не знам само колко време трябва да се прилага, едва ли става от два-три пъти.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2016, 12:23

След като е вакуум дали действа и на стриите? :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта