С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот donni » 26 Авг 2016, 16:09

Наскоро открих по бедрата на краката си мънички, тънички и бледорозови нишки, като спукани капилярчета. Не са като мрежа или големи. Чертичката, така да се каже, е само около сантиметър - сантиметър и половина, не повече. Стреснах се, защото според мен това не е добър признак, но пък от друга страна се успокоявам, че са толкова малки и незабележими почти. Затова искам да изпреваря събитията и да се поинтересувам с какво мога да си мажа краката, за да не се появяват повече. Какви домашни рецепти или козметични продукти могат да помогнат за това нещо? Всъщност кое повече помага - да се мажат или да се пият лекарства и отвари, за да се премахнат тези капилярчета?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот viking » 26 Авг 2016, 16:28

Малки, не малки, щом вече се появяват, имай едно наум. Пробвай със зехтин и течен витамин Е. На мен след бременността ми се появиха такива капилярчета и успешно се мазах с тази смес.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Авг 2016, 16:38

Гледай повече да си почиваш, а не толкова да мислиш дали е красиво или не. Трябва да си отпочиват и да ги поддържаш, има подходящи кремове, които ще помогнат да се възстанови.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот pravilno » 29 Авг 2016, 10:00

За мазила не мога да помогна, но топенето на краката във вода с английска сол помага за циркулацията на кръвта и зачервяванията намаляват. Водата трябва да е топла, към гореща.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот franky » 29 Авг 2016, 10:57

За да се появяват спукани капиляри, това означава, че генетично или по други причини стените на тези съдове са много тънки и чупливи. Мазането решава само едната страна на проблема, естетичната. Трябва да се пият и хранителни добавки, за да се засилят стените на капилярите, доколкото е възможно. Витамин С и рутаскорбин пие майка ми.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот Pipilota » 29 Авг 2016, 12:43

Не е само това, доста голямо значение би имало и движението, ако често се правят упражнения на краката, да не се стои дълго време в седнало положение, това би имало добър ефект върху здравето на краката.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот Nightmare » 29 Авг 2016, 15:04

Движението сигурно си оказва влияние, но ако е наследствено това състояние на капилярите, си трябват и други сериозни мерки. При мен е така. Един от белезите, че имате тънки стени на капилярите е бързото посиняване дори и след лек натиск. Аз все ходя със сини петна я по ръцете, я по краката и често даже не съм забелязала кога са се получили.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот zheleva212 » 02 Сеп 2016, 12:25

Нямаше ли някаква процедура, с която ги третираха спуканите капиляри? Премахване с лазер?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот Pipilota » 26 Сеп 2016, 13:13

Nightmare написа:Движението сигурно си оказва влияние, но ако е наследствено това състояние на капилярите, си трябват и други сериозни мерки. При мен е така. Един от белезите, че имате тънки стени на капилярите е бързото посиняване дори и след лек натиск. Аз все ходя със сини петна я по ръцете, я по краката и често даже не съм забелязала кога са се получили.

Уф, ужас, не знаех, че и това си показва и има своето значение, ето защо някои хора от нищото им стават синини. Иначе съм забелязала, че и по-пълничките са така килограмите явно също имат значение.. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какво да мажа спуканите капиляри по краката си?

Мнениеот nefertiti » 19 Окт 2016, 11:45

zheleva212 написа:Нямаше ли някаква процедура, с която ги третираха спуканите капиляри? Премахване с лазер?

И с ултразвук също се премахват. Когато си махах липома в скин системс, докато чаках си говорих с една жена, която си беше третирала капиляри. Тя казваше, че с ултразвук не било неприятно усещането, както при лазер.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта