Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Окт 2016, 16:00

PasDeDeux написа:Употребата на хомеопатични лекарства понякога често продължава с месеци. Може ли толкова време да избягваш абсолютно всичко, което е антидот, ако се следва теорията за неприем през целия период, докато се пият хомеопатичните лекове? Изглежда ми прекалено строго и невъзможно. Все някой ще задими с цигара около теб или подобно.

Е като запали, запали. :mrgreen: Не можеш дълго време да избягваш от такива неща, според мен означава да е пряко и ясно свързано с този човек.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот Fancy » 10 Ное 2016, 11:48

Когато пия хомеопатични лекарства, се съобразявам и един час преди приема и след приема не употребявам кафе, кола, дъвки, паста за зъби и това ми е достатъчно. Не съм забелязала да не ми действат хапченцата.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот Rali_hr » 10 Ное 2016, 13:36

Fancy написа:Когато пия хомеопатични лекарства, се съобразявам и един час преди приема и след приема не употребявам кафе, кола, дъвки, паста за зъби и това ми е достатъчно. Не съм забелязала да не ми действат хапченцата.

А весичко останало? По принцип не битрябвало преди и след хапченцето да пиеш или ядеш каквото и да е било.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот Gold » 10 Ное 2016, 18:38

Fancy написа:Когато пия хомеопатични лекарства, се съобразявам и един час преди приема и след приема не употребявам кафе, кола, дъвки, паста за зъби и това ми е достатъчно. Не съм забелязала да не ми действат хапченцата.



Ти какви хомеопатични взимаш по принцип, за какво?
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот Fancy » 11 Ное 2016, 09:46

Gold написа:
Fancy написа:Когато пия хомеопатични лекарства, се съобразявам и един час преди приема и след приема не употребявам кафе, кола, дъвки, паста за зъби и това ми е достатъчно. Не съм забелязала да не ми действат хапченцата.



Ти какви хомеопатични взимаш по принцип, за какво?


Най-често прибягвам до осцилококцинума, но ползвам и Homeoplasmine, хомеопатични капки за нос. Не ползвам много или често такива лекарства.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот Stark » 14 Мар 2017, 12:55

Аз знам, че с хомеопатия не трябва да се пие алкохол поне няколко дни, другото важно е 1 час преди и 1 час след хапченцето да не се пие и яде нищо.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот Bloody Mary » 02 Яну 2019, 17:28

Задължително е половин час преди и след прием да не се консумират храни с кофеин, както и шоколад, мента. А след прием и вода не бива да се пие. Не че вреди, просто обезсмисля приема на хомеопатия.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Какви храни и напитки да избягвам след прием на хомеопатично лекарство?

Мнениеот Dalia » 02 Яну 2019, 18:59

И аз зная, че не трябва да се приемна, нито храна, нито вода 30 минути преди и след хомеопатията. Макар че когато децата ми бяха малки им разтварях във вода хапчетата, то не е и хапчета де. За конкретни храни, които не могат да се приемат с хомеопатия не зная, но например за грейпфрута, съм чувала, че не е препоръчителен за прием с контрацептивни средтсва, както и за жълтия кантарион, тъй като понижават ефективността им :wink: , както и на някои антибиотици.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта