Пречистване на водата с активен въглен?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот Mon_ton » 07 Окт 2016, 11:25

Решила съм да пречиствам водата у дома, вместо да купуваме постоянно минерална, защото ни излиза доста скъпо. Разбрах, че има системи за почистване на водата с активен въглен. Искам да знам как става, и какви ползи има за здравето, ако се използва точно такъв филтър с активен въглен, а не другите, които са май със сребърни йони? Кое е по-добро, обикновена филтър кана или да си изберем начини за филтриране с активен въглен? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот M.Tasheva » 07 Окт 2016, 11:55

Аз определено съм за пречистването с активен въглен. Не знам колко струва инсталирането на такава система, но филтрите не са много скъпи и до 6 месеца издържат.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот Mon_ton » 07 Окт 2016, 12:09

M.Tasheva написа:Аз определено съм за пречистването с активен въглен. Не знам колко струва инсталирането на такава система, но филтрите не са много скъпи и до 6 месеца издържат.

Какви филтри? На шишета ли?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот MGB » 07 Окт 2016, 15:05

Mon_ton написа:
M.Tasheva написа:Аз определено съм за пречистването с активен въглен. Не знам колко струва инсталирането на такава система, но филтрите не са много скъпи и до 6 месеца издържат.

Какви филтри? На шишета ли?


Продават се такива филтри с активен въглен, които се слагат на тръба от водопроводната мрежа, през която ти минава питейната вода. Пречистват от хлора и други мръсотии питейната вода. А иначе може и сам човек да си направи някаква такава самоделна пречиствателна с въглен. Но нямам представа дали той се слага във водата или по някакъв друг начин.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот Pipilota » 08 Окт 2016, 08:50

Има едни шишета, които направо си имат филтър с активен въглен. Не знам какви са точно ползите от пиенето на вода пречистена с активен въглен, но все е предимство пред качествата на водата. :) шишетата са за много кратна употреба, дори има кани. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот borkova » 10 Окт 2016, 11:33

Сигурно има доста ползи да пие човек вода, пречистена по този начин. Не съм се интересувала от подобно нещо, но предполагам, че се запазват качествата й и полезните й вещества за разлика от минералната, която определено смятам, че не е истинска минерална, която продават в мрежата. Тя е "мъртва" вода за мен, но сме принудени да я пием.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2016, 12:42

То е най-добре да си намираш вода от извори,но е трудно да се открие по всички места, а и дали не е рисковано е друг въпрос. :) Също и аз мисля, че с шишета е най-удобно, водата придобива по-добри качества, пречиства се и се зарежда с полезни минерали. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот mangusta » 11 Окт 2016, 14:54

Гледах едно клипче в интернет, показваха как естествено да си пречистим водата. В една пластмасова бутилка, която е с изрязано дъно, слагаме активен въглен, ситен и по-едър чакъл и оставяме вода да премине няколко пъти през това нещо, за да се оттече калта. И така като тече вода през това приспособление, се счита, че я пречистваш. Малко не съм сигурна дали така е съвсем здравословно, но пък в миналото сигурно е вършело работа. А някои неща от миналото са изпитани и действащи. За на село да се спасяваш така сигурно ще става :smile: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот Lollipop » 14 Окт 2016, 11:40

mangusta написа:Гледах едно клипче в интернет, показваха как естествено да си пречистим водата. В една пластмасова бутилка, която е с изрязано дъно, слагаме активен въглен, ситен и по-едър чакъл и оставяме вода да премине няколко пъти през това нещо, за да се оттече калта. И така като тече вода през това приспособление, се счита, че я пречистваш. Малко не съм сигурна дали така е съвсем здравословно, но пък в миналото сигурно е вършело работа. А някои неща от миналото са изпитани и действащи. За на село да се спасяваш така сигурно ще става :smile: .

Ужас, мнооого сложно това и как чакъл, та въглени, та пясък не знам си какво си.. :shock:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Пречистване на водата с активен въглен?

Мнениеот ramimni » 14 Окт 2016, 12:13

Хич не е сложно, тези системи в домовете, където ги слагат, са много по-сложни и скъпи :smile: . Това е на принципа направи си сам :lol: .
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта