Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот Nightmare » 09 Ное 2016, 17:40

Миналия месец ми се наложи сама да местя мебели вкъщи и оттогава усещам едно леко опъване отзад в опашката, което минава и през целия десен крак. Нищо нетърпимо и притеснително според мен, чаках да мине от само себе си. Но онзи ден се наведох да вдигна нещо от земята и не можах да се вдигна, рязко ме заболя. Сега гледам да не мърдам много докато ми отмине. Как обаче да облекча състоянието си? Все едно ми е прищипан нерв, такова е чувството. Знаете ли какви упражнения могат да ми помогнат или други техники?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот dessiblond » 09 Ное 2016, 22:07

Моят първи съвет е да отидеш на лекар, ащото може да си получила възпаление на седалищния нерв, а това не е безобидно. Масажът може много да помогне. Периодично ходи на масаж, недей само когато чувстваш остра болка.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот Pipilota » 10 Ное 2016, 09:33

Има едни хора, лекари им викат, те помагат в такива ситуации :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот M.Tasheva » 10 Ное 2016, 09:37

Аз имам същия проблем и за да си облекча болката и да си освободя нерва, сядам на един стол и слагам единия крак така, че глезенът да е върху коляното на другия. И започвам да навеждам торса си напред, колкото се може по-напред, покривайки сгънатия крак. Същото повтарям и с другия крак. Доста е неприятно, но действа.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот Leonora » 16 Ное 2016, 16:16

Nightmare написа:Миналия месец ми се наложи сама да местя мебели вкъщи и оттогава усещам едно леко опъване отзад в опашката, което минава и през целия десен крак. Нищо нетърпимо и притеснително според мен, чаках да мине от само себе си. Но онзи ден се наведох да вдигна нещо от земята и не можах да се вдигна, рязко ме заболя. Сега гледам да не мърдам много докато ми отмине. Как обаче да облекча състоянието си? Все едно ми е прищипан нерв, такова е чувството. Знаете ли какви упражнения могат да ми помогнат или други техники?


Ходи на масажи, масажистите си знаят работата. От масаж освен че се отпускаш, всякви такива проблеми като прищипан нерв си идват на мястото.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот mangusta » 16 Ное 2016, 16:21

Помага и това упражнение - ляга се по гръб на твърда повърхност, краката се свиват в коленете и започвате да повдигате таза. С него си направете и серия с още едно упражнение - пак легнали по гръб, но свивате единия крак с коляното към гърдите. После с другия крак.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот Neven498 » 18 Ное 2016, 16:46

Leonora написа:
Nightmare написа:Миналия месец ми се наложи сама да местя мебели вкъщи и оттогава усещам едно леко опъване отзад в опашката, което минава и през целия десен крак. Нищо нетърпимо и притеснително според мен, чаках да мине от само себе си. Но онзи ден се наведох да вдигна нещо от земята и не можах да се вдигна, рязко ме заболя. Сега гледам да не мърдам много докато ми отмине. Как обаче да облекча състоянието си? Все едно ми е прищипан нерв, такова е чувството. Знаете ли какви упражнения могат да ми помогнат или други техники?


Ходи на масажи, масажистите си знаят работата. От масаж освен че се отпускаш, всякви такива проблеми като прищипан нерв си идват на мястото.



И аз съм имала подобен проблем, упражненията са винаги добре дошли, но като стане нещо такова непредвидено няма как да започнеш с упражнения. Първо един масаж при опитен терапевт пък после са упражнения.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот fairy » 18 Ное 2016, 17:05

Иди на лекар първо и той най-добре ще ти каже какво трябва да се предприеме. И за болката може да изпише лекарства. Тези възпаления не са безобидни.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот pravilno » 24 Ное 2016, 00:17

Как с такъв проблем се правят упражнения? Това е такава болка, че не можеш да мръднеш!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как с упражнения да освободя прищипания си нерв?

Мнениеот Tinki » 24 Ное 2016, 16:48

Именно затова ако е сериозно положението първо лекар, после масажи за облекчаване на болката и упражненията чака като се възстановиш!
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта