Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Мнениеот mangusta » 30 Яну 2017, 16:19

Напоследък забелязвам, че понякога дланите ми са много зачервени, просто неестествено червени. Нямам сърбеж, така че изключвам дерматит или нещо подобно. Не изпитвам някакъв дискофморт, но не мога да си обясня защо така се "оцветяват". Това може ли да бъде признак на някакво заболяване? Притеснявам се да отида при личния с такъв въпрос, щом нямам други оплаквания. Често срещан ли е този "ефект"? Не знам какво трябва да предприема и дали изобщо да предприемам нещо.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Мнениеот ramimni » 30 Яну 2017, 16:47

Да не би да ти се получава от студеното - като си била на много студено и отидеш на топло, при някои хора така стават червени.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Мнениеот renetka » 30 Яну 2017, 18:56

Червените длани май може да имат общо с кръвна захар, черен дроб.
Приятелка се оплаква от подобно зачервяване, но на краката. При нея освен това отичали и почвали да сърбят и май и е от лошо оросяване.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Мнениеот analizatorka » 30 Яну 2017, 23:09

Много ли често се случва? Защото може да е съвсем безобидно. Не знам как лекар може да прецени по едно зачервяване това на какво е симптом.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Мнениеот franky » 31 Яну 2017, 10:02

Да не шашкаме аудиторията, но съм чела, че силно червените длани са признак на някакво чернодробно натравяне. Предполагам, че ти не си попадала в такава ситуация и едва ли ще имаш такива опасения. Най-вероятно от студената зима ще е. От години не сме имали такава и може би затова сега ти прави впечатление :wink: .
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Мнениеот MGB » 31 Яну 2017, 10:56

renetka написа:Червените длани май може да имат общо с кръвна захар, черен дроб.
Приятелка се оплаква от подобно зачервяване, но на краката. При нея освен това отичали и почвали да сърбят и май и е от лошо оросяване.


За другите неща не знам, но червените длани наистина имат общо с диабета. Ако "играе" кръвната захар, най-добре профил да се направи.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Силно червени длани - признак на нещо ли е?

Мнениеот penny » 01 Фев 2017, 12:41

Аз съм забелязала, че много светлите хора много им почервеняват дланите и кожата изобщо. Не знам дали ти си такъв тип.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта