Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот m.vulev » 13 Фев 2017, 18:37

Искам много да помогна на приятел, който има проблем с алкохола. Не признава, че има такъв проблем, не желае да чуе нищо като му говорим. Чувал съм, че има билки, които могат да потиснат желанието да се пие. Може ли някой да ми каже възможно ли е това и кои са те? Има ли смисъл да пробвам според вас? Друг изход не виждам.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот zheleva212 » 13 Фев 2017, 23:04

Работата много сложна изглежда. Да не мислиш тайно да му сипваш от тия билки? Чувала съм за жълтия кантарион, че има много широко действие, включително и това.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот omali.omali » 14 Фев 2017, 01:32

Най-добрата е Кудзу корен. Продава се в течна форма на Билкова аптека. При нас го ползвахме на хапчета. Не предизвиква гадене, повръщане и подобни реакции. Понеже не е ползвано лично от мене не знам какви са усещанията, но резултата е 4 месеца без алкохол.
omali.omali
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Фев 2017, 01:17

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот omali.omali » 14 Фев 2017, 01:41

Много е сериозен проблема и ако не се справяте, мога да ви кажа и други подробности. Жалко, че не осъзнава нещата, но ако искате да помогнете, ще спасите човешки живот. На нас приятели ни подадоха ръка и се получи. Действайте.
omali.omali
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Фев 2017, 01:17

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Фев 2017, 09:20

Ако той самия не иска да пробва, няма как да го накарате. Не може да му даваш тайно билките, как ще стане това.. а и билки точно, надали ще има ефект, ако пие чай от жълт кантарион. Загубена кауза ми се струва.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот sofi_black » 14 Фев 2017, 10:05

Ако от много години пие човекът, дали билки ще го откажат? Ако е в началото на проблема, така да се каже, може и да има някакъв ефект, но дългогодишен алкохолик ми се струва, че се нуждае от друт вид лечение. Убедете го по някакъв начин да се лекува.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот valiopaf » 14 Фев 2017, 12:07

omali.omali написа:Най-добрата е Кудзу корен. Продава се в течна форма на Билкова аптека. При нас го ползвахме на хапчета. Не предизвиква гадене, повръщане и подобни реакции. Понеже не е ползвано лично от мене не знам какви са усещанията, но резултата е 4 месеца без алкохол.


Как се пие това нещо, колко време и по колко на ден?
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот dinkog » 14 Фев 2017, 12:23

Явно за това става въпрос http://apteka.framar.bg/30020735/%D0%BA ... re-39s-way
само че той човечеца, като "няма проблем", що ще иска да пие хапче за проблемът му? Ей това е най-трудно за постигане.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот annydance » 14 Фев 2017, 13:30

Няма да е лесно, дори и лъжата, че това са хапчета или напитка за подсилване няма да хване дикиш. Но при такъв проблем нестандартният подход върши работа.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот Guppy » 14 Фев 2017, 13:34

За да подействат такива лъжи, като хапчета за подсилване и подобни, тоя човек трябва да е много глупав... :)
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron