Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот niya_mazova » 14 Фев 2017, 17:51

Вярно ли е, че парацетамол при никакви обстоятелства не трябва да се приема с алкохол :shock: ? Аз го смятам за безобидно лекарство, което ползвам при леки неразположения и едва ли не за мен не е лекарство. Не е да кажеш антибиотик, някакво психотропно вещество или антидепресант. Оказва се, че при взаимодействието на парацетамола и алкохола се получава вещество, което убива чернодробните клетки и може да причини остра чернодробна недостатъчност. Вие знаехте ли го това нещо? Позволявали ли сте си да пиете парацетамол и алкохол? Спазвате ли подобни забрани или мислите, че са преувеличени?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот roksana » 14 Фев 2017, 23:08

Когато пия някакви лекарства, винаги се пазя да не пия алкохол. Но за парацетамола и аз съм изненадана. Толкова ли е опасен? Между другото, бях чела едно интервю с някакъв учен, който казваше, че всъщност повечето антобиотици не си взаимодействат с алкохола. Малко ми е трудно да повярвам, нали на повечето листовки пише да не се пият с алкохол.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот BeenieGal » 15 Фев 2017, 09:58

На мен ми се е случвало да забравя, че съм пила антибиотик и после да пия алкохол, една чаша, но все пак. Не съм пияч, но за беда тогава така стана :smile: . Но ако е часове след като е изпито хапчето, мисля, че едва ли има проблем. Парацетамолът се съдържа в доста лекарства, които се приемат за настинка, грип и подобни и трябва да се внимава.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Фев 2017, 10:01

какъв алкохол, ако е изпита една две бири надали има проблем, вече ако някой се налива с ракия, то нещата ще са по-различни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот Bambaa » 15 Фев 2017, 12:52

И в бирата има спирт, пак си е алкохол. И с нея не бих си правила експерименти, когато пия лекарства.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 12:54

Какво толкова може да стане, то всяко пиене на лекарства с алкохол вреди на черния дроб, вече ако е постоянна практика и всеки ден се жули ракия с хапчетата, вече е притеснително, но ако си изпил 2 бири и пиеш хапче преди това, или почти с тях, надали ще се затриеш.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот arthurdent » 15 Фев 2017, 15:41

Разстройство и ужасни стомашни болки, това се получи при мен.
arthurdent
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Авг 2013, 13:44

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот Malina » 15 Фев 2017, 15:58

arthurdent написа:Разстройство и ужасни стомашни болки, това се получи при мен.

Само от едно хапче и сллед това какъв алкохол пи?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот klara » 15 Фев 2017, 23:43

Malina написа:
arthurdent написа:Разстройство и ужасни стомашни болки, това се получи при мен.

Само от едно хапче и сллед това какъв алкохол пи?


Това сигурно е видимото, което става, когато се съчетаят, а в тялото ни какви точно процеси протичат един Господ знае. Ако лекарствата са много силни, може и доста по сериозни последици да има.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Парацетамол и алкохол - в никакъв случай!

Мнениеот Rali_hr » 16 Фев 2017, 10:34

Е колко силно лекарство да е парацетамола, а мисля, че останалото вече е въпропс на идиотия да пиеш силни лелкарства и да жулиш ракия. Но българинът на първо място в аптеката не пита колко време да го пие, а дали може да пие алкохол с лекарството..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта