Какви сирена са подходящи за фондю?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот belleville » 14 Фев 2017, 18:36

Тази вечер искам да изненадам любимия с нещо специално и реших да се хвърля в дълбокото, т.е в нещо, което никога не съм правила - фондю. Знам, че се прави със специален уред, това лесно, но не знам самата технология на правене. Можете ли да ми помогнете? А има ли определени видове сирена или кашкавали, които са най-подходящи за тази цел? С какви напитки си подхожда?
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот roksana » 14 Фев 2017, 23:03

Аз никога не съм правила, само веднъж съм яла и беше нещо невероятно. Спомням си, че се усещаше ементал, топено сирене с гъби, пармезан. Топяхме препечени хлебчета и пихме бяло вино. Предполагам, че това е комбинацията. :smile:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот BeenieGal » 15 Фев 2017, 10:05

Ако нямаш съд за фондю, може и в тенджерка, но после как ще и държиш постоянно топла, за да не се втвърдят сирената не знам :smile: . Аз малко импровизирано съм правила. Налях една чаша и половина бяло сухо вино и в него сложих настъргани чедър, ементал, даже обикновен кашкавал. Малко индийско орехче и черен пипер добавих. Редичко се получи, може би трябваше малко брашно да сложа, но ме беше страх да не разваля вкуса.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Фев 2017, 10:38

BeenieGal написа:Ако нямаш съд за фондю, може и в тенджерка, но после как ще и държиш постоянно топла, за да не се втвърдят сирената не знам :smile: . Аз малко импровизирано съм правила. Налях една чаша и половина бяло сухо вино и в него сложих настъргани чедър, ементал, даже обикновен кашкавал. Малко индийско орехче и черен пипер добавих. Редичко се получи, може би трябваше малко брашно да сложа, но ме беше страх да не разваля вкуса.

Звучи много добре, картофено пюре е можело да сложиш една лъжица, колкото да обере излишната влага :)) подправки аз не бих сложила други, освен малко черен пипер :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот donni » 15 Фев 2017, 12:13

Аз обикновено ползвам за тази цел Грюйер и Ементал и във виното разтварям малко брашно, за да е гъстичко. Има различни видове фондю, дори с месо, също и шоколадово :smile: . Тях не съм ги пробвала.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 12:40

donni написа:Аз обикновено ползвам за тази цел Грюйер и Ементал и във виното разтварям малко брашно, за да е гъстичко. Има различни видове фондю, дори с месо, също и шоколадово :smile: . Тях не съм ги пробвала.

Грюер* :) от къде го купуваш, аз не съм го намирала в България?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2017, 13:58

Яла съм веднъж, тогав аи разбрах, че му се слага вино, правихме си с приятелка. Не сме слагали Грюер хаха :) даже за първи път го чувам, сложихме ементал, обикновен нашенски мек кашкавал, бри и крема сирене, за по-лек вкус.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот Malina » 15 Фев 2017, 15:55

Всичко звучи невероятно, не знаех, че се слага вино, мислих, че просто се разтопява всичко! Но има ли възможност това да бъде достъпно и за децата, все пак виното...?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот julianne » 15 Фев 2017, 16:00

Pipilota написа:
donni написа:Аз обикновено ползвам за тази цел Грюйер и Ементал и във виното разтварям малко брашно, за да е гъстичко. Има различни видове фондю, дори с месо, също и шоколадово :smile: . Тях не съм ги пробвала.

Грюер* :) от къде го купуваш, аз не съм го намирала в България?


Веднъж съм яла от това сирене и то беше снощи :smile: . Специално купих няколко вида сирена от Била, за да си направим плато. Доста е маслено.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Какви сирена са подходящи за фондю?

Мнениеот S_Milenska » 15 Фев 2017, 16:35

julianne написа:
Pipilota написа:
donni написа:Аз обикновено ползвам за тази цел Грюйер и Ементал и във виното разтварям малко брашно, за да е гъстичко. Има различни видове фондю, дори с месо, също и шоколадово :smile: . Тях не съм ги пробвала.

Грюер* :) от къде го купуваш, аз не съм го намирала в България?


Веднъж съм яла от това сирене и то беше снощи :smile: . Специално купих няколко вида сирена от Била, за да си направим плато. Доста е маслено.

Имало е романтична вечеря някъде, страхотно! :) Сигурно са много скъпи, но пък и много вкусни. Има ли силен аромат?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта