Помощ с разчитане на "рецепта" за очила.

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Помощ с разчитане на "рецепта" за очила.

Мнениеот GeorgiGeorgiev » 07 Апр 2017, 20:47

Здравейте, въпросът ми е малко(ако не много) тъп :D, но все пак ще попитам. Преди 3-4 месеца си взех очила с рецепта от лекър и сега искам да си поръчам онлайн нови, като не помня какво стана с рецептата. На опаковката с която дойдоха очилата обаче пише дьоптерите и в колонката D mm пише 60. Попринцип знам, че трябва да пише дьоптерите и в колонката d.p. mm разтоянието между зениците, но колонката е празна, а колонката D mm нямам представа за какво е. Не можах да намеря много в интернет но мисля, че е за някаква болест, която силно се съмнявам да имам. Понеже не ми се ходи до очен лекър за нова рецепта и реших да ви попитам, дали просто е на различната колонка написано неволно. Защото не ми се връзва да е написана тази колонка, а колонката D.p да е оставена празна (Знам, много тъп въпрос. :D)
Снимка: http://prikachi.com/images.php?images/148/9090148A.jpg
GeorgiGeorgiev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2017, 20:14

Re: Помощ с разчитане на "рецепта" за очила.

Мнениеот Pipilota » 08 Апр 2017, 13:17

Може да ти помогне само някой, който работи в оптика. Но ако нямаш аномалии, като астигматизъм, простопоръчваш тея диоотри. Но най-добре да отидеш на лекар и да поискаш помощ. :grin: успех!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Помощ с разчитане на "рецепта" за очила.

Мнениеот kauda » 08 Апр 2017, 14:26

Не знам как се разчитат, сигурно трудно ще намериш някой, който да ти помогне и според мен е по-добре да отидеш отново на лекар и да поискаш да ти помогне.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта