Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот Rali_hr » 06 Юни 2017, 12:43

Искам да си взема тенджера под налягане, макар че винаги съм изпитвала страх от нея, заради налягането и парата, които се получават в тенджерата. :roll: Притеснявам се да не вземе да ми хвъркне капака, докато готвя. :lol: Чувала съм, че е възможно и за това се и притеснявам.
Но пък една такава тенджера може да намали значително времето за готвенеи варене на някои ястия, които отнемат повечко време, като боба да речем. :roll:
Ако ползвате тенджера под налягане може ли да ми препоръчате някоя конкретна и да ми обясните как точно се работи с нея и как се гарантира безопасността на работата с нея! :clappingorange:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот Gold » 06 Юни 2017, 14:48

И аз изпитвам голям страх от тези тенжери, но май наистина ястията в тях стават много по-вкусни.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Юни 2017, 15:11

И мен много ме е страх, като дете си спомням как една такава тенджера експлодира у нас, голям страх брах! Изобщо не бих си взела... такъв ефект може да се получи и с мултикукърите и да далеч по-безопасно!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Юни 2017, 16:29

И мен ме интересува винаги съм имала страх от тях, но нещата остават и с по-наситен аромат, когато са приготвени в нея. Сигурна съм, че новите тенджери са добре обезопасени и няма да има инциденти с тях. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот vanessa_ » 07 Юни 2017, 12:32

Моят съвет е да не пестиш пари от тенджера под налягане. Аз имам на Делимано и съм много, много доволна. Взех си я като сватбен подарък, за някой може да е прекалено, но на мен ми спестява страшно много време. Готвя всяка вечер и в рамките на час съм приклющила и с най-сложните и закусани ястия, които не изискват печене. Много съм доволна от покупката, правя леща точно за 15 минути, нахут варя за 40 минути, боб правя за час (предварително накиснат), а супите са ми готови за 10 минути, повече време ги режа, отколкото варя.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот S_Milenska » 07 Юни 2017, 15:17

Аз имах обикновена тенджера под налягане бях си я купила на някаква промоция в кауфланд, не мога да кажа, че беше кой знае какво , вярно нещата ставаха по-бързо, но и без нея.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот classy » 20 Мар 2019, 14:24

Тенджерата под налягане е голямо удобство и аз лично не пестих когато си купувах. Първо, евтините модели не са толкова надеждни, и второ самото готвене става една идея по-бавно. Моята е на Berlinger Haus, която е доста надеждна марка. Можеш да видиш различни модели тук https://ontimebg.com/za-doma/tendzheri-pod-nalyagane . Верно, доста е скъпа, но не съжалявам за инвестицията.
classy
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Май 2016, 16:20

Re: Посъветвайте ме за тенджера под налягане!

Мнениеот Dalia » 20 Мар 2019, 19:22

УУУ, тази бомба със закъснител, не може да стъпе у нас. Веднъж съм готвила в нея боб, уж бързо да стане, през цялото време хуча и съска и мен косата ми настръхва. Да ,бързо се свари, ама после вкусът му нямаше нищо общо с този, който готвя в обикновената тенджера на слаб огън. Според мен, не си струва туй нещо. Колко време ще спестиш с нея 2-3 минути, квото с тях такова и без тях.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта