Защо жените говорят толкова много?

Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Kaya » 19 Юли 2017, 14:13

Нещо ми е много интересно... забелязали ли сте, как жените винаги говорим супер много. Дали ще е да споделим с приятелка какво се случва в дома ни, дали ще е да се оплачем от някой, дали ще е само за да си поговорим. Мъжете сякаш не приказват толкова, особено пък да издават семейни тайни, както правим повечето жени. Може би някои са още по-отворени и дрънкат още повече, а други знаят и от време на време да си премълчават. Вие от кои бихте се определили и усещате ли се, че говорите твърде много за личния си живот с приятелките си? И съотвено, сигурно и те правят така с вас... как си го обяснявате? Случвало ли ви се е да съжалявате, че сте споделили толкова много неща с приятелите си??
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Malina » 19 Юли 2017, 15:07

Жените винаги са приказливи, от деца сме такива. Може би споделяме повече, защото мъжете, като тотална наша противоположност, не се вълнуват от всички неща, които се случват в мислите ни. Така се получава доста трудна комуникация.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот fawla » 20 Юли 2017, 08:38

Не усещам да говоря чак толкова много :mrgreen: Жените по принцип сме приказливи, дори когато на село ни се родят котенца, женското винаги мяука най-много. :lol: Явно е просто генетично заложено на всички женски същества по земята. Приказваме повече, лошо няма! :)
Аи наистина мъжете през повечето време смятат, че ние само дърдорим безсмислици, трябва да има кой да ни чуе и да изслуша.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот vanessa_ » 20 Юли 2017, 09:27

Според мен се дължи на това, че жените еволюционно са развити по друг начин от мъжете. Преди векове вече, мъжете са имали основна цел да осигурят храна, която е била под формата на дивеч най-често, а жената е живеела в своето племе, семейство, с децата. Тогава не са имали едно или две деца, а много повече. Запомнянето на детайлите за всяко дете, за всеки съсед и поддържането на добри отношения изискват думи. Затова и жените сега помним повече детайли от мъжете и използваме повече думи при описанията на съвсем прости неща. Ген, какво да го правиш.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот La_bomba » 20 Юли 2017, 10:32

Не знам каква е причината, аз например не говоря почти. Дори често мълча и може би това пречи на другите жени, но те говорят достатъчно. Може би съм била от жените ловци на времето. :mrgreen:
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот klarissa » 20 Юли 2017, 11:21

Еее, колко ли много говорим. Обикновено сме по-приказливи дамите, но в това няма лошо. Някой трябва и да говори, иначе света би бил много по-скучен. Жените сме отворени да споделяме и лични проблеми, докато мъжете все премълчават.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот nefertiti » 20 Юли 2017, 20:18

Донякъде това ни е чара :cool: :lol:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот skyfly » 21 Юли 2017, 08:59

Защото за нас всяка подробност е важна, затова и говорим толкова много. Докато мъжете казват само най-основното и важното, то ние споделяме всяка една подробност, защото мислим, че е важна и описва по-добре картинката, която разказваме.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Rali_hr » 31 Юли 2017, 15:26

АКо и ние бяхме мълчаливи като мъжете, толкова скучно щеше да е. Поне жените малко да вкарваме цвят и интрига в тоя живот, нали така? Иначе голяма скука...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот kauda » 01 Авг 2017, 09:29

Не съм се замисляла каква може да е причината жените да говорим толкова много. Ние бързаме да споделим, да се похвалим, да обсъдим каквото имаме за обсъждане, изобщо не чакаме по-добро време, даваме там да върви лафа. Някой път сама се мразя за това нещо.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта