Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Мнениеот Jully » 16 Окт 2017, 12:18

Този уикенд бяхме на един детски рожден ден, където за родителите имаше страхотни брускети. Нямаше как да разбера рецептата, все пак бяха от заведение. Но бяха намазани с крема сирене, мисля, че имаха каперси, парченца домат.. имаше и други видове, които не успях да опитам. :grin: Много се впечатлих, защото изглежда и лесно и евтино, а в същото време супер вкусно и различно за гости, а и не само.
Кажете вие как ги приготвяте. И все пак е важно да не приличат на сандвич, а на брускета.. :mrgreen: Нещо такова си представям..
Burrata-Bruschetta-Recipe.jpg
Burrata-Bruschetta-Recipe.jpg (54.12 KiB) Прегледано 793 пъти
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Мнениеот klarissa » 16 Окт 2017, 12:56

Препичаш филията и я намазваш натъркваш с чесън и я мажеш с масло. Отгоре нареди печени на тиган гъби и поръси с магданоз. Много вкусно. Определено се различава от сандвича. :)
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Мнениеот skyfly » 16 Окт 2017, 14:30

Джули, самия факт, че ще препечеш фийлийките отдолу ги различава от сандвича. Много обичам такива брускети, намазани само с крема сирене и отгоре с парче сьомга, повече от любими.
Също така правя и аз както са казали отгоре натъркани с чесън и с масло, след което слагам нарязани парченца доматче, малко лук смесени с подправки. Може да импровизираш както ти харесва. Стоят им добре и хамон, прошуто и подобни. Песто с печени домати също.
Крема сирене, или извара с майонеза също се вписват добре.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Мнениеот Malina » 16 Окт 2017, 20:19

леле, това изглежда божествено! Като гледам май има крема сирене, или нещо подобно много пухкаво, печени домати, бих му сложила малко печен лук и бих ги понакапала с балсамико! :mrgreen:
Много обичам и идеята със сьомгата - аз правя с майонеза.
Печените зеленчуци също са добра идея, може да направиш зеленчуци на ската и да наредиш отгоре.
Направи и нещо по-месно, с малко кашкавал, отгоре сложи парченца запържен бекон и малко домат. Това са моите идеи, приготви и ме извикай да дегустирам.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 17 Окт 2017, 09:54

Много обичам брускети. Дори съм виждала да се правят с нарязани плодове и да са намазани с малко мед, но ги предпочитам солени.
Аз смесвам извараи майонеза,слагам малко чесън, разбърквам добре, нарязвам си копър, слагам отгоре малко домат и парчета червен лук, мариновани в балсамов оцет.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2017, 09:46

У нас си правим също много често. Това, че брускетите са с препечена филия определено ги отдалечава от сандавича, но в основата си са едно и също - хляб с нещо отгоре. :mrgreen:
Мои любим вариант е с гуакамоле и хамон отгоре.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да аранжирам брускетите, за да не приличат на сандвич?

Мнениеот kalina_216 » 20 Окт 2017, 14:25

Аз съм голям фен на брускетите. Правя си масло,к оето направо разбърквам със смачкан чесън и го слагам на филийката, след като съм я препекла. Отгоре нареждам парчета тиквичка и лук, нарязани на ситно.
Обичам и по-месен вариант, като слагам барбекю сос и парчета месо, малко печен лук.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron