Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2017, 15:08

Знаете рекламата на Мезим Форте - дето всичли преяли, пили хапче, па им минало. Вземам да се замислям за някакви допълнителни ензими, защото не стига, че не огладнявам истински, ами изпитвам потребност да се нахраня, защото трябва, а в същото време започва да ме болил корем. И такв всеки път, особено уикендите, когато ям малко извън режимно.
Чудя се дали такива ензими биха имали ефект, не за да огладнея на ново и да ям, а за да усетя облекчение и да ми олекне, след като съм яла, защото има случаи, в които изяждам сандвич и след 5-6 часа ми е тежко и ми е лошо. :roll: Интересувам се някой пробвал ли е?
Аватар
Rali_hr

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2017, 11:41

Веднъж съм пробвала, наистина ми помогна. Точно за Ензимил мисля да пробвам тази година за коледните празници. Защото по празниците ядем доста необичайни неща и много по-тежки, после се нуждая от малко помощ, иначе се гърча целодневно в подувания и болки в стомаха. Затова съм решила да взема нещо, което да "спомага" процесите и яденето. :lol:
Аватар
Snejna

Мнениеот Elica » 28 Ное 2017, 13:11

аз съм ги пила, много добре ми се отразиха, понякога дали съзнателно, дали не, или просто защото някоя храна не ни е понесла толкова добре, се оливаме и изяждаме повече, отколкото ни трябва.
Аватар
Elica

Мнениеот vanusha » 07 Дек 2017, 12:48

Не съм опитвала, но сигурно е много полезно, когато си прекалил с яденето, както се случва по празниците.
vanusha

Назад към Общи