Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот skyfly » 11 Яну 2018, 12:49

От ноември, ако не се лъжа, от лекарския съюз си гласуваха вече да се плащат медицинските бележки, но все пак по желание на лекаря. Естествено, повечето намериха още една ниша, с която да пълнят гушите си. Вече бележката за отсъствие, за контактност или каквато и друга да е била струва 2-3-5 лева - всеки си решава каква такса да й сложи.
За вас това правилно ли е, нали уж здравеопазването до 18 години е безплатно (да не говорим, че много лични лекари вземат пари и за децата).
Та, вашия лекар взема ли пари за бележките или има останала съвест?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Яну 2018, 13:45

нямам деца, но гледам , че при нашия също се плащат. Доста пари са си това, на месец са си едно 1000 лева сигурно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот S_Milenska » 12 Яну 2018, 10:48

Имало лекари, които не вземат тая такса, но пък други само се чудят как да си вземат още пари! Трябва наистина да е безплано, не може една бележка, написана на ръка за 5 секунди да струва 2 лева, ами той само може да се издържа на бележки тоя лекар, изобщо не му трябват пациенти да преглежда. Не е нормално да искат пари за бележки.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2018, 12:54

И аз ги плащам, за някои ми искат по 2 лева, за други по 3 лева, изобщо голяма свободия. Дори личния ми миналия месец ми взе пари И за направление.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот semran.semo » 12 Яну 2018, 17:54

и ние плащаме за бележки по 3 лв.Само едно не разбирам когато нещо си платя при личния лекар не се издава касова бележка защо нима тези пари са под масата без да се облагат
semran.semo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2018, 17:50

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот Snejna » 17 Яну 2018, 10:40

Вземат пари, но трябвало да издават амбулаторен лист и по този начин да представят, че са извършили тази услуга, но всъщност това не се случва. Само се изписва един лист и парите отиват директно в джоба, без да бъдат декларирани по никакъв начин. Грозна картинка, вече буквално се чудят за какво да вземат пари - било се плащало за времето, което отнема. Това главно го правят сестрите и не им отнема никакво време.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот Rali_hr » 29 Окт 2018, 13:53

Никога не съм давала пари на лекаря за децата, само че при по-големите, които минават вече 13-14 години, лекарите масово вземат, за дъщеря ми се опитаха, но аз скокнах. :mad: Не съм за 3 лева, ама айде, да не съм балама, до 18 години всичко е безплатно, стига, че си взеха пари за бележките, а те като са болни децата по време на учебната година, все ще им трябва и бележка и реално си става прегледа платен...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот velvet_81 » 30 Окт 2018, 13:22

При нашата лична се заплащат, да.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот IvanovA_Stef » 30 Окт 2018, 13:37

При нашия не се плаща. Ама и да се плащаше, щях да го правя. По цял ден му лудва главата от пациенти и бумащина. В смисъл че не бих се ядосвала че му давам пари за това. Заслужава си всеки лев.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Вече плащате ли медицинските бележки за деца при личния си лекар?

Мнениеот Malina » 30 Окт 2018, 14:06

Уж е така, само че не може вписването на една бележка от 2 реда да струва 3 лева, а то така излиза, че прегледа е платен, в повечето случаи децата се нуждаят от бележките.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта