Витамини и бременност

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Витамини и бременност

Мнениеот tweety » 16 Ное 2011, 12:38

Докато бях бременна пиех витамини Центрум матерна, но от тук, от там чувам коментари, че не са много добри. След като забременях пиех Фолиева киселина по предписание на гинеколога ми. Споделете вие какви витамини пиехте по време на бременността !
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Витамини и бременност

Мнениеот valiart » 16 Ное 2011, 23:55

Дори още преди забременяване, трябва да се пие фолиева киселина. При планирана бременност три месеца, преди самото зачеване.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Витамини и бременност

Мнениеот сиско » 21 Ное 2011, 22:07

аз от Центум матерна напълнях много 5-6 кг. за един месец и казах на гинеколожката ми, че отказвам да ги пия, тогава ми изписа мултивитамини за бременни Пренатал на Джеймисън и останах много доволна
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Витамини и бременност

Мнениеот valiart » 21 Ное 2011, 22:51

сиско написа:аз от Центум матерна напълнях много 5-6 кг. за един месец и казах на гинеколожката ми, че отказвам да ги пия, тогава ми изписа мултивитамини за бременни Пренатал на Джеймисън и останах много доволна


Едва ли 5-6 кг сте напълняла само от витамини;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Витамини и бременност

Мнениеот radowen » 22 Ное 2011, 10:13

Моята бременност не беше планирана. Не съм пила фолиева киселина, но взимах Центрум матерна ти през цялото време на бремеността след третия месец - в една опаковка имаше 30 таблетки и след това правех 1 месец почивка и пак ги почвах. Дори след като се роди бебето взимах 1 месец, защото прочетох че са подходящи и за кърмачки. А относно напълнето - за мен то е нормален процес през бремеността и не ми беше проблем :)
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Витамини и бременност

Мнениеот сиско » 24 Ное 2011, 18:50

valiart написа:
сиско написа:аз от Центум матерна напълнях много 5-6 кг. за един месец и казах на гинеколожката ми, че отказвам да ги пия, тогава ми изписа мултивитамини за бременни Пренатал на Джеймисън и останах много доволна


Едва ли 5-6 кг сте напълняла само от витамини;)

след като потърси и други мнения от бременни, които са приемали Центрум матерна през бременността, се оплакаха също от бързо покачване на теглото по време на приема на витамините. И така си мисля защото, през другите месеци качвах сравнително по-малко
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Витамини и бременност

Мнениеот valiart » 24 Ное 2011, 20:43

сиско написа:
valiart написа:
сиско написа:аз от Центум матерна напълнях много 5-6 кг. за един месец и казах на гинеколожката ми, че отказвам да ги пия, тогава ми изписа мултивитамини за бременни Пренатал на Джеймисън и останах много доволна


Едва ли 5-6 кг сте напълняла само от витамини;)

след като потърси и други мнения от бременни, които са приемали Центрум матерна през бременността, се оплакаха също от бързо покачване на теглото по време на приема на витамините. И така си мисля защото, през другите месеци качвах сравнително по-малко


Ок, приемам мнението ти. Спокойно!;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Витамини и бременност

Мнениеот zan-zan » 12 Юни 2012, 15:10

radowen написа:Моята бременност не беше планирана. Не съм пила фолиева киселина, но взимах Центрум матерна ти през цялото време на бремеността след третия месец - в една опаковка имаше 30 таблетки и след това правех 1 месец почивка и пак ги почвах. Дори след като се роди бебето взимах 1 месец, защото прочетох че са подходящи и за кърмачки. А относно напълнето - за мен то е нормален процес през бремеността и не ми беше проблем :)

Фолиевата киселина при бременност е просто задължителна :idea: Не знам как някои гинеколози забравят да я предписват на бременните си пациентки, след като е препоръчително да се пие още преди това да се случи :shock:

"Фолиевата киселина е водоразтворим витамин от групата “Б-комплекс”. Човешкото тяло не произвежда фолиева киселина, нито може да съхранява запаси от нея за продължително време, а тази набавяна с храната, е изключително нестабилна и бързо губи своята активност по време на обработка, съхранение, и т.н. Запасите на организма от фолиева киселина са относително кратковременни и се изчерпват бързо."

Важно е да се приема фолиева киселина 3 месеца преди бременността и да се пие поне до 4-ия месец :idea: В противен случай, недай си Боже, съществува опасност бебчето да се роди с неврологични проблеми. Също така е хубаво в началото на бременността да се приема и допълнително йод.
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Витамини и бременност

Мнениеот Silvi » 12 Юни 2012, 16:17

zan-zan написа:
radowen написа:Моята бременност не беше планирана. Не съм пила фолиева киселина, но взимах Центрум матерна ти през цялото време на бремеността след третия месец - в една опаковка имаше 30 таблетки и след това правех 1 месец почивка и пак ги почвах. Дори след като се роди бебето взимах 1 месец, защото прочетох че са подходящи и за кърмачки. А относно напълнето - за мен то е нормален процес през бремеността и не ми беше проблем :)

Фолиевата киселина при бременност е просто задължителна :idea: Не знам как някои гинеколози забравят да я предписват на бременните си пациентки, след като е препоръчително да се пие още преди това да се случи :shock:

"Фолиевата киселина е водоразтворим витамин от групата “Б-комплекс”. Човешкото тяло не произвежда фолиева киселина, нито може да съхранява запаси от нея за продължително време, а тази набавяна с храната, е изключително нестабилна и бързо губи своята активност по време на обработка, съхранение, и т.н. Запасите на организма от фолиева киселина са относително кратковременни и се изчерпват бързо."

Важно е да се приема фолиева киселина 3 месеца преди бременността и да се пие поне до 4-ия месец :idea: В противен случай, недай си Боже, съществува опасност бебчето да се роди с неврологични проблеми. Също така е хубаво в началото на бременността да се приема и допълнително йод.

А искам да попитам, тъй като не се знае кога точно може да забременееш има ли вероятност да предозираш с Фолиева киселина? Тоест ако пиеш фолиева киселина по-дълго време има ли опасност?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Витамини и бременност

Мнениеот yoanna » 13 Юни 2012, 11:07

Silvi написа:А искам да попитам, тъй като не се знае кога точно може да забременееш има ли вероятност да предозираш с Фолиева киселина? Тоест ако пиеш фолиева киселина по-дълго време има ли опасност?

Silvi, няма никаква опасност да се предозира с фолиева киселина, спокойно :) Пият я дори и жени, които не са бременни и нямат намерение да забременяват - това е просто витамин В. Но по време на бременността е задължителна, както и останалите витамини. Колкото и да не обичам хапчетата, през този период от живота си не съм допускала никакви експерименти - щом съм взела най-важното решение в живота си, а именно да стана майка, няма място за двоумене! Някои жени се оплакват, че качват много килограми от витамините за бременни - нищо подобно, просто се опитайте да контролирате глада си, защото витамините усилват апетита :idea:
Аз пиех Центрум Матерна и Неофолик. Наблюдаващата ме гинеколожка по време на бременността ми изписваше и желязо, тъй като изследванията ми бяха с нисък хемоглобин. Няма нищо страшно в приема им, щом е съобразен със състоянието ви в момента и е по преценка на вашия гинеколог :)
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта