Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Mon_ton » 10 Апр 2018, 11:22

Днес е първият работен ден след 4 дневна почивка, в която заслужено или не се отдадохме на сериозно хапване, прекалихме с яденето на агнешко, с алкохола, че и с яйцата. В резултат на всичко това, днес на мен и на цялото ми семейство ни е тежко, лошо и т.н. (маакр че то ни беше така и от предишние дни).
Имате ли си начини да се справяте с преяждането и каква детоксикация си правите, след като сте прекалили с храненето по празниците, някакви специални чайове пиете ли, или пък стоите гладни за дни наред, за да компенсирате преяждането?
Какъв е вашият начин да влезете в ритъм и да се почувствате добре отново?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Malina » 10 Апр 2018, 13:51

Не се наказвам, заради това, че съм хапнала повече по празниците. Храня се съвсем нормално, само че включвам повече салати, в сравнение с преди да речем.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Тъжна Луна » 10 Апр 2018, 16:22

аз не се чувствам преяла нито преди, нито след празниците. На мен ми е малко чужда тази история с неконтролируемото хранене. За изпадането в крайности имам предвид... :roll:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот John Doe » 10 Апр 2018, 16:55

Моята рецепта за детоксикация включва една лъжица тиквено масло и една чаена лъжица пчелен прашец на гладно. След това цял ден пия много вода и зелен чай и чак вечерта хапвам нещо леко. Може да хапна малко ядки, обикновено орехи, през деня, ако много огладнея.
Аватар
John Doe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:05

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Апр 2018, 09:34

ПОкрай празниците винаги се отпускаме, и то не толкова от преяждане, колкото от това, че храната е по-тежка, иначе реално съм се хранила по-малко от обичайното, но се чувствах доста изтормозена. Вчера изкрах деня на зелени смутита, днес ще включа малко варени яйца и някоя салата. Общо взето слушам тялото си, ако чувствам, че имам нужда от нещо по-леко - правя го, ако не изпитвам такава потребност, не го правя.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот vanusha » 11 Май 2018, 19:31

При мен след като прекаля с яденето, няколко дни хапвам само таратор и салта, така наистина се пречиствам и се зареждам с енергия, минава ми всичко, което ми е било тежко и ако съм имала проблеми със стомаха, той се регулира. и все пак най-голямата превенция е да не преяждаме, а да се храним с мярка!
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2018, 16:02

Не се наказвам, след като съм преяла, продължавам да се храня, по начина, по който се чувствам най-добре. С наказания стигнах до проблеми с килограмите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Lollipop » 23 Юли 2018, 15:43

Предишната седмица бях на почивка и да ви кажа, наистина преядохм,е всеки ден по цял ден ядяхме нещо. Сега започнах да се храня главно със салати, изпитвам лек глад, но се чувствам определено много по-добре. Но съм и много гладна, затова закусвам, нещо, което обикновено не правя.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Kaya » 23 Юли 2018, 15:51

И аз най-вече по време на почивката преяждам, или по празниците. На нас ни предстои почивка, но бях седмица в болничен и доста ядох, сега все още не успявам да се спра и да вляза в ритъм.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта