Конци за зъби

Re: Конци за зъби

Мнениеот ivan33 » 08 Фев 2012, 12:33

Bella написа:
ivan33 написа:Конците за зъби са много полезни, но и са изключително опасни (както е описано по принцип на опаковката на продукта). Ако имате възможност се посъветвайте със зъболекар преди употреба.

В какъв смисъл опасни? По какъв начин могат да ни наранят?



При неправилна употреба, може сериозно да се наранят венците, което да доведе до неблагоприятни последици.
ivan33
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:09

Re: Конци за зъби

Мнениеот lekarcheto » 08 Фев 2012, 14:33

Аз си ползвам без проблем конците. Много са удобни, чистят се лесно и най-важното венците не се разраняват. Дори преди съм пробвал с обикновен конец - сега е доста по-добре. Със зъбния камък положението е малко по-деликатно, но мисля да отида тук и да го махна:
http://bezplaten.bg/team.php?id=28
lekarcheto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:45

Re: Конци за зъби

Мнениеот dimitrova_70007 » 27 Фев 2012, 18:02

Конците за зъби не изключват използването на четка и паста, а само го допълват. Когато използвах за първи път конци, венците ми доста се разкървиха, но с времето този проблем изчезна. Знам, че не е препоръчително при всяко измиване на зъбите да се почистват и с конец.
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Конци за зъби

Мнениеот palechka » 15 Мар 2012, 10:51

Margo написа:
Golfie написа:
Margo написа:Някой ползвал ли е конци за почистване на зъби? Казвали са ми, че е по добре от почистването с четка за зъби, така се достигат места където четката не може да достигне, но ми се ще да чуя повече мнения по темата. В крайна сметка почистването е ясно, ами дъха?

Коя е причината да има дъх?

Е сутрин не всеки се събужда ухаещ на рози! Вероятно се дължи на задържане на храна, знам ли?

Лошият дъх може да се дължи и на проблеми със стомаха, поне така съм чувала. Иначе аз също не съм използвала конци за зъби, а знам че на запад са много разпространени.
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Конци за зъби

Мнениеот miki » 12 Апр 2012, 14:40

Бях спряла да използвам конци за зъби, защото все си разранявах венците. Моята зъболекарка ми препоръча тези на ORAL B, защото са най-тънъчки и от доста време използвам тях. Грижата за устната гихиена е комплексна и не си представям всичко да се ограничи до четката и пастата за зъби. Конеца задължително и след него водата за уста :mrgreen:
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Конци за зъби

Мнениеот shushito » 21 Апр 2012, 10:50

Не използвам конци за зъби, защото зъбите ми са гъсто подредени и изобщо не мога да вкарам конец между тях :mrgreen: Опитвала съм няколко пъти, но все се късат и нищо не става. Използвам си вода за уста и така се надявам успешно да почиствам междузъбните пространства доколкото мога.
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Конци за зъби

Мнениеот krasko » 21 Апр 2012, 11:42

shushito написа:Не използвам конци за зъби, защото зъбите ми са гъсто подредени и изобщо не мога да вкарам конец между тях :mrgreen: Опитвала съм няколко пъти, но все се късат и нищо не става. Използвам си вода за уста и така се надявам успешно да почиствам междузъбните пространства доколкото мога.

Ако искаш да използваш конци за зъби, има алтернативен вариант. Продават такива, които са опънати на клечка и почистването с тях е много по лесно. Аз използвам конец клечка за зъби FLOSSPIC и не срещам никакви трудности ;)

konec-klechka-zabi.jpeg
konec-klechka-zabi.jpeg (2.16 KiB) Прегледано 480 пъти
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Конци за зъби

Мнениеот elena » 19 Май 2012, 11:59

krasko написа:
shushito написа:Не използвам конци за зъби, защото зъбите ми са гъсто подредени и изобщо не мога да вкарам конец между тях :mrgreen: Опитвала съм няколко пъти, но все се късат и нищо не става. Използвам си вода за уста и така се надявам успешно да почиствам междузъбните пространства доколкото мога.

Ако искаш да използваш конци за зъби, има алтернативен вариант. Продават такива, които са опънати на клечка и почистването с тях е много по лесно. Аз използвам конец клечка за зъби FLOSSPIC и не срещам никакви трудности ;

Другия вариант е да си купиш конци за зъби Splat Dental Floss, които са със сребърни влакна и са много тънички. Имат ментов аромат и съдържат антибактериална биосол. И двамата с мъжа ми ги използваме ;)

splat-dental-floss.jpg
splat-dental-floss.jpg (40.32 KiB) Прегледано 477 пъти
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron