Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот Ivenchenceto » 22 Юни 2018, 13:12

Здравейте,на 8м сме и моята дъщеря постоянно си смуче палеца.С какво мога да я мажа като е толкова малка или как да я отуча?Не иска никакви залъгалки
Ivenchenceto
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Юни 2018, 13:06

Re: Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот Jolene » 22 Юни 2018, 16:12

Може да използваш лакове за нокти, но на тази възраст не очаквай да престане толкова лесно, по-скоро прави опити да слагаш залагалка и примерно да я гушкаш с прибрани ръце. По-лесно се хвърля биберон, отколкото пръст, той винаги е там.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот Милинка » 22 Юни 2018, 17:24

Една от моите колежки от университета си смучи палеца все още, но като спи. Казва, че не са успели да я отучат като малка. Сега единият й палец е по-дълъг от другия(този, който смуче). Тя не се притеснява. :)
Иначе съм чувала за някакви гелчета за децата, които се мажат, за да се отучат да си гризят ноктите. Вероятно има и за такива случаи. Попитайте в някоя аптека.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот Ирина1302 » 25 Юни 2018, 09:08

Здравейте майчици, аз съм една от смучещите - нищо механично не помогна. Прочетох и вярвам, без да отегчавам с аргументация - че смукателният иинстинкт е бозаенето. Детето се връща към бозаенето попричина на психилогически липси - от нещо, което му е необходимо го лишавате и това е компесаторен механизъм - нежност, прегръдки, напрежение и скандали около него ,просто повече внимние, общуване с него - детето имитира общуването, близистта с майката, от която е лишено - твлефони, цигари, мълчание и т.н. Бебето, деъето не машина за ядене и отделяне, а човешко същество ОБЩУВАЙТЕ С НЕГО, АБЕ НАЛИ СТЕ ЧУВАЛИ, ПЪК ОТГОРЕ НА ТОВА Е И ВЯРНО -всичко е любов - давайте му я, не се пестете - и като е будно, и като си, като е добро и като е лошо -осигурете му душевен и емоционален комфорт и няма необходимост от механични методи за отучване. Като всичко и този лош навик е ПРИЗНАК,ЧЕ ГРЕШИТЕ В НЕШ ЩО ВИЕ, МАЙКИТЕ, А НЕ ДЕТЕТО. То е жертвата и ви подсказва, ама да има кой да разбере....
Ирина1302
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2018, 08:53

Re: Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Авг 2018, 15:07

Синът ми в училище си гризеше ноктите, до толкова, че цялата учебна година не ги режех. Всичко беше от стреса в училище и напраежението, през лятото нямахме тоя проблем. смученето на пръста е същото - начин да се потърси успокоени и да се пренасочи негативната енергия. Трябва да се намери причината за това напрежение и да се говори, че не е нещо лошо да се изпитват дадени чувства, че трябва да се намери нещо друго, което да се прави, за да го няма този проблем. Всичко става с говорене, дори и от още по-малк възраст. Децата не трябва да са под напрежение.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот Lisica » 20 Авг 2018, 13:01

Може би трябва да им говорите на децата да не правят така, да им обяснявате, че не е красиво и т.н. туко виж по този начин най-накрая се отучат да си гризат пръстите. и всепак стресът е много важен.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот София » 04 Апр 2019, 11:05

Моят син също си смучеше палеца. Отучихме го доста късно, към третата година. Наложи се да купим от онзи горчив гел, с който се мажат ноктите, за да не ги гризат. От тогава повече не прояви желание. От педиатъра ни знам, че смученето на палец е по-опасно от биберон, защото биберонът ще го изхвърлиш, но палецът е винаги налице и отучването е в пъти по-трудно.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Как да отуча дъщеря ми да си смуче палеца

Мнениеот Петя Георгиева » 19 Апр 2019, 14:56

Уфф, като чета за това, се радвам, че е свикнало моето с биберон като малко. Ние се отучихме, де, но по-добре биберон вместо палец.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron