Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Мнениеот Viktoriya11 » 12 Юли 2018, 13:59

Много обичам лимона с корите, но не мога да го ям, защото са пръскани и имат парафин. Имате ли идея как да почиствам корите на лимоните, за да мога да ги ям и да ги стържа в ястия? Чувала съм, че ги топят във вода и оцет за една вечер, това върши ли работа?
Viktoriya11
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Яну 2018, 09:35

Re: Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Мнениеот Dalia » 12 Юли 2018, 18:20

Аз си правя за зимата лимони мед и джинджифил и лимоните трябва да бъдат с кората. затова ги потапям за малко във вряла вода, но до колко еуспяват да се почистят не съм се замисляла.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Мнениеот Adhoc » 13 Юли 2018, 08:34

Чувал съм за киснене в топла вода (не гореща) с оцет за една вечер. Така падал парафина, но има и такива, които корите им са импрегнирани с химикали, за да издържат. Там не можете нищо да направите.
Adhoc
 
Мнения: 67
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:07

Re: Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Мнениеот IvetooX » 15 Юли 2018, 13:48

Направих си този опит. Оказа се, че при накисване с вода и оцет, след 24 часа - и водата леко мирише на химия и кората също. Има нещо като лигаво покритие на кората, което изчистих с четка. Миризмата си остава. Някой друг успял ли е?
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 15 Юли 2018, 13:58

Оцетът е слаба киселина и би трябвало да изчисти парафина от кората, но във вашия случай, не е само парафин. Кората се импрегнира с консерванти, за да издържат пътуването и да имат търговски вид.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Мнениеот IvetooX » 15 Юли 2018, 14:00

Viktor.Ivanov написа:Оцетът е слаба киселина и би трябвало да изчисти парафина от кората, но във вашия случай, не е само парафин. Кората се импрегнира с консерванти, за да издържат пътуването и да имат търговски вид.


Значи е невъзможно, така ли??
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Как може да почистя лимон, за да ям кората му?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Сеп 2018, 10:59

Измиват се с гореща вода и се накисват за кратко, нищо особено, после може да се ядат. И все пак е добре да подбираш такива, които не са ги мазали излишно с гадости. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта