Връзката ми не върви след 20 години брак

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот Snejna » 09 Авг 2018, 10:26

С мъжът ми сме заедно вече от 20 години, заглавиеот не е много правилно, защото сме женени от 17. Но проблемът е, че и двамата имаме интереси, имаме желание дас е виждаме с различни хора, да излизаме, но заедно ни е скучно. Почти не си говорим, интимните ни преживявания са сведени до минимум.
Знаем и двамата, че можем да разчитаме един на друг, но до там, нямаме силна емоционална и любовна връзка, така, както преди години. Усещам, че изпитваме приятелски отношения и двамата един към друг, но това не е достатъчно да се крепи семейство и да бъдем двойка.
Не искам да оставате с впечатлението, че се караме, имаме спорове, нападаме се и т.н. - не, никой не повдига въпроса, че няма пламък между нас. Грижим се един за друг - храним се, правим си подаръци попразниците, ходим на почивки заедно, уважаваме се. Притеснявам се, че дъщеря ми като замине студентка след 2 години, ние с него наистина вече няма да имаме какво да си кажем... :-|
Мислите ли, че има спасение за такава връзка?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот Elica » 09 Авг 2018, 16:16

Мисля, че това е често срещан проблем, при много двойки, трябва да се опитате да намерите общи хобита, за да имате приятни и интересни неща, които да правите само двамта. Ако животът ви се върти около децата.. много трудно.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот ivan.stoqnov » 09 Авг 2018, 16:23

защото сте се приели за даденосът един друг и не полагате усилия за да си разнообразите връзката. Но това е често срещано при повечето хора влизат в рутината на ежедневието и...Връзката остава някак си на заден план.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот Милинка » 09 Авг 2018, 17:07

Аз не съм с опит, но наблюдавам моите родители и на кои колеги. Хората започват да търсят нови приятелства и да излизат с повече хора, в което няма нищо лошо. Създават се нови контакти, научават се нови неща. Може да започнете за ходите заедно поне 1 или 2-ти в седмицата примерно на танци ( сега клубовете по народни танци са мн актуални) или на концерти, театър. така ще се разнообразявате и ще имате нови съвместни преживявания.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Авг 2018, 18:36

Съгласна съм с Elica и Милинка - трябва да започнете да правите нещо заедно, за да имате своите собствени интереси. Дали ще са танци, дали ще са разходки сред природата, дали ще са дискотеки (дори), каквото ви влече. Ако харесвате компанията си ще си намерите нещо приятно, което да правите, било то и под формата на компромис в началото.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот Dalia » 13 Авг 2018, 20:17

След 20 години мисля, че е нормално. Хората много се променят през това време, но винаги можете да затоплите отношенията с общо хоби например Аз си мисля, че след толкова дълъг съвместен живот хората стават по-скоро приятели. Нямам толкова житейски опит, но днес все по-рядко съществуват двойки с толкова години стаж. Апък и нали хората живеят заедно за да се подкрепят!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот Malina » 14 Авг 2018, 09:29

Нормално е да изчезне привличането, сексуалното, но пък приятелството и уважението при вас явно ги има. Звучите ми като разумна двойка, защо не поговориш с мъжа си и не му кажеш какво те притеснява, да му предложиш да намерите интересни занимания, които да правите заедно, да имате нещо общо, след като дъщеря ви се отдели от вас.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот pasta11 » 14 Авг 2018, 13:17

Здравейте, малко късно видах темата и ми допадна, и затова ми се наложи да се регистрирам във форума. Това се случва при много двойки след 20 години. Ежедневните битовизми ни натоварват с дреболии и хващаме инерцията, но след като пишете за това, значи все пак ви пука. Някой от двама ви абдикира от връзката доброволно. Просто сте престанали да се борите за нея. Вие или той има или търси друга връзка. Разберете какъв е шансът за настоящият ви брак. Говорете открито и не замитайте проблемите под килима. За да разчупите климата, отидете някъде заедно, поглезете се, устете отминалите тръпки, вгледайте се отново в очите на другия, забравете за проблемите, децата са отгледани и пораснали, имате свой дом, открийте и бъдещето си заедно!
pasta11
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2018, 12:27

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот Локумът » 14 Авг 2018, 13:47

pasta11 написа:Здравейте, малко късно видах темата и ми допадна, и затова ми се наложи да се регистрирам във форума. Това се случва при много двойки след 20 години. Ежедневните битовизми ни натоварват с дреболии и хващаме инерцията, но след като пишете за това, значи все пак ви пука. Някой от двама ви абдикира от връзката доброволно. Просто сте престанали да се борите за нея. Вие или той има или търси друга връзка. Разберете какъв е шансът за настоящият ви брак. Говорете открито и не замитайте проблемите под килима. За да разчупите климата, отидете някъде заедно, поглезете се, устете отминалите тръпки, вгледайте се отново в очите на другия, забравете за проблемите, децата са отгледани и пораснали, имате свой дом, открийте и бъдещето си заедно!

:+1: Много правилно, майките имат навика да се отъждествяват с децата и в един момент оставяте мъжа настрана, защото той реално не се нуждае от ежедневните грижи. Това е моментът, в който връзката тръгва малко по малко надолу. Трябва да правите неща само вие, да излизате на вечери сами, да имате и личен интимен живот помежду си, за да не стават такива отчуждавания.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Връзката ми не върви след 20 години брак

Мнениеот Frac » 14 Авг 2018, 16:28

Според мен е по-сложни, отколкото изглежда. Точно в тези години настъпват промени и при двата пола и това допълнително напряга отношенията или отчуждава. Но трябва да се говори открито и да се постараят и двете страни. Абе това хората сме сложна работа!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта