Нормата за ръст и килограми на децата

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Нормата за ръст и килограми на децата

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Авг 2018, 16:39

Когато синът ми беше бебе сравнявах теглото му по различни таблици. Сега ми се иска пак да видя какви са нормалните стойности и средните, така да се каже за тегло и височина, макар че нали всички ще кажете, че има различни деца и т.н.
Все пак ми е интересно каква е нужната мярка, така да се каже, как определяте, че едно дете е в добрите и нормални норми, или разчитатае само на вашето усещане?
Например за майка ми, синът ми е много слаб, ама тя обича дебели пухкави деца, за мен е нормален.
Я дайте направо да си направим една справка, на колко години, колко тежат децата ви и кое тегло притеснително?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Нормата за ръст и килограми на децата

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Авг 2018, 18:07

Дали важи правилото - колкото е височината -110, например, ако детето е високо 140 см трявба да тежи 30 килограма, така както смятаме за възрастните?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Нормата за ръст и килограми на децата

Мнениеот Guppy » 17 Авг 2018, 09:27

Аз съм си запазила тази таблица и се ориентирам по нея, но мисля, че всеки вижда дали детето му е твърде дебело или твърде слабо, по-важно е да се следи с таблици при бебетата.

таблица.jpg
таблица.jpg (51.84 KiB) Прегледано 620 пъти
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта