Салата в обща купа или на всеки по отделно?

Салата в обща купа или на всеки по отделно?

Мнениеот Frac » 15 Авг 2018, 17:55

Какво правите вие като домакини - салата в обща купа или всеки да си има чиния със салата по отделно. Аз лично съм присъствала и на двата варианта, но се чудя кой е по-удачен. Навремето, когато сме се събирали родата по празници, всеки си имаше салата и порция. Днес сякаш е по-модерно да се предложи една или две купи с различни салати и всеки да си слага, от което колкото иска.

Е, та питам Вие как правите, как посрещате гости?
Прикачени файлове
salati.jpg
salati.jpg (16.87 KiB) Прегледано 1492 пъти
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Салата в обща купа или на всеки по отделно?

Мнениеот Rali_hr » 16 Авг 2018, 08:51

От гледна точка на домакин, слагам всичко в големи купи и всеки да си хапва това, което иска.
от гледна точка на гост, ако съм с по-близки хора, мога да си сипвам, но ако съм с по-далечни , бих предпочела да имам собствена чиния със сервирана салата, след това основно и т.н.
На този принцип действам и когато имам гости, за приятелите ми слагам всичко на масата, но ако у дома са хора, които са ми по-далечни, слагам на всеки порция.
Проблем с порциите е, че някой може да не яде салата... :roll: и става неудобно да я побутва там из чинията.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Салата в обща купа или на всеки по отделно?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Авг 2018, 16:32

Различно, зависи какви са ми гостите. Но често попадам на едни превзети, че ми иде да им льопна купата на главата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Салата в обща купа или на всеки по отделно?

Мнениеот Frac » 20 Авг 2018, 17:06

rabotnata pchela написа:Различно, зависи какви са ми гостите. Но често попадам на едни превзети, че ми иде да им льопна купата на главата.

:lol: вярно е ,че според гостите, но напоследък ми се струва като мода - предлагнето на няколко салати в общи купи. Не виждам нищо лошо в това, просто споделям и питам. ДОри съм се замисляла дали да се предлага овкусена салатат или не. Честно казано за семейните празници си я овкусявам, но ако идват нови гости гледам да не е.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Салата в обща купа или на всеки по отделно?

Мнениеот Mon_ton » 21 Авг 2018, 09:52

Хм, за овкусяването и аз се замислих.. май по-скоро бих я овкусила. но е трудно с по-претенциозни гости, имам една приятелка, дето нищо не харесва, че и най-нагло го заявява, сякаш всеки е длъжен да се съобразява с нея, много е неприятна. Мразя да идва на гости. :hammer: На нея никва салата не можеш да й направиш... все ще намери кусур.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта