Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Pipilota » 04 Сеп 2018, 10:06

В България не знам дали се случва, но по света се провеждаат различни медицински експерименти, някои опасни, други по-скоро интересни. Вчера прочетох, че събират кандидати да ядат по едно авокадо в продължение на 6 месеца, за да видят дали то влияе на коремната обиколка. Казвам ви, ако бях в чужбина, щях да кандидатствам! :lol:
Разбира се има и друг тип медицински експерименти, които не изглеждат толкова вкусни и далеч не са толкова примамливи, но и за тях се намират хора, винаги.
Та въпросът е бихте ли участвали в такъв медицински експеримент, какво би ви мотивирало, би ви се сторило интересно и дори би ви изплашило?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Mon_ton » 04 Сеп 2018, 11:32

Зависи кавко е, ако е нещо, което смятам, че няма да навреди на здравето ми, касае се за естествени процеси и продукти, както си дала примера с авокадото бих. Но например да тестват лекарства върху мен, или всеки ден да пия по 1 кофа с бира, за да видят колко ще надебелея, не бих се съгласила.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот ivan.stoqnov » 04 Сеп 2018, 11:56

Аз не бих участвал, пък дори и да е толкова безобидно колкото яденето на авокадо всеки ден. Ценя здравето си и не бих го изложил на риск по какъвто и да било начин.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Mon_ton » 04 Сеп 2018, 16:10

ivan.stoqnov написа:Аз не бих участвал, пък дори и да е толкова безобидно колкото яденето на авокадо всеки ден. Ценя здравето си и не бих го изложил на риск по какъвто и да било начин.

А ако пиеш бира всеки ден в продължение на 6 месеца, или пък ядеш бял хляб от завода всеки ден в продължение на 6 месеца, хмм... чакай да си помисля, ад а купуваш си вафла всеки ден в продължение на 6 месеца,всеки ден ядеш солети в продължение на 6 месеца? ... Или на това му се казва ежедневие? :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Буба Мара » 04 Сеп 2018, 16:34

Аз не бих участвала в експеримент, но не се съмнявам,че каквито и да има и са законни ще съберат хора. Много народ е съгласен да си продаде бъбрек например, камо ли пък да не изкара някой "лесен" лев.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Mon_ton » 04 Сеп 2018, 16:36

Хората са много недоверчиви и си мислят, че като им посочат нещо и то ще им навреди. Обаче ежедневните гадости, които приемаме, не ги смятаме за опасни :D
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Буба Мара » 04 Сеп 2018, 16:50

Mon_ton написа:Хората са много недоверчиви и си мислят, че като им посочат нещо и то ще им навреди. Обаче ежедневните гадости, които приемаме, не ги смятаме за опасни :D

То и тез дето провеждат експерименти с такива гадости отдавна са ги провели. Дай сега да повторят, сигурно и аз ще се наредя :lol:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Сеп 2018, 18:55

За авокадото ще се наредя и без друго и сега ям като невидяла, та поне да ми идва без пари :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Lollipop » 05 Сеп 2018, 10:00

Не, аз съм продукт на медицински експеримент. :lol: :lol: :lol: :lol: Шегувам се разбира се, но не бих се навила, може би ако е нещо безобидно, да, ама да пия хапчета там ине бих се навила.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли участвали в медицински експеримент?

Мнениеот Malina » 05 Сеп 2018, 16:38

на невинен такъв, като например да пия по 1 чаша топла вода на ден, бих се записала ;) или пък бих допуснала да ми направят кръвни изследвания, за да видят нещо как се развивам в някаква среда, която не застрашава здравето ми.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта