Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2018, 15:48

Дъщеря ми се страхува много от лекар, сега стана на 3 години и е време да й направя някои изследвания, но не знам как да се справя с вземането на кръв. Преди като по-малка,като бебе, изобщо не обръщаше внимание, ревеше и минаваше, но вече е по-голяма и е наясно, когато отиваме при лекаря.
Като отидем, реве още от влизането в кабинета, докато чакаме, докато мине прегледа, дори и за рутинни неща, като теглене и мерене.
Сега ни предстои вземане на кръв и не знам как да я успокоя и как да я накарам да се отпусне поне за кратко, за да не пречи и на лаборантите, които ще вземат кръв от ръката й. Сигурно са свикнали деца да им реват в кабинетите, но не е приятно със сигурност, нито за тях, нито за родителите.
Надявам се да дадете някой съвет, как мога да я успокоя, когато предстои такава неприятна процедура.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Мнениеот silver933 » 19 Сеп 2018, 09:25

На първо време, сме купили едни куфар с лекарски инструменти и когато наближи някой такъв преглед, жената почва по-активно да играе с децата с тея комплекти, за да им е познато. Общо взето, създаваме модата на "искам да стана лекар" :)
В самия ден обясняваме, че отиваме на лекар, какво точно ще се случи там, репетираме го вкъщи и отиваме. :mrgreen:
За вземането на кръв положението е същото. Големият ми син е на 3 и половина, малкото е още на 1,5 г., така че главно с големия говорим.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Мнениеот Anka » 19 Сеп 2018, 10:22

За брат ми и ние сме вземали лекарски комплект, обаче винаги сме купували истински спринцовки, защото те са най-страшното, разбира се без игли е играл с тях. детските нямат нищо общо по външен вид, а медицинските са си доста страшни на вид.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Сеп 2018, 16:42

Никак, всяка една подготовка е страшна. Синът ми мина през период, в който пищеше и откачаше от ужас и страх, върепки че никога до тогава не е имал проблем. Изчкаках търпеливо няколко месеца да премине страха, след което успешно направихме нужните ваксини.
Против съм това детето да реве и пищи и да бъде държано и насилвано, да бъде ваксинирано, например. :roll: И тук говоря за по-големи деца, които разбират, айде малко дете, то не знае защо реве в повечето случаи, но да е на 6-7 години и да го хванещ докато пищи, ами против съм. Това го казвам, ако не е животозастрашаваща ситуация, разбира се, то пари Боже за обратното
Но ваксини, рутинни изследвания, ей такива, да го мъчиш а при положение, че може да се отложи няколко месеца, няма смисъл.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Мнениеот Pipilota » 21 Сеп 2018, 10:29

Обяснявам точно какво ще се случи в кабинета и по този начин детето е по-спокойно. Предупреждавам го и така, малкият ми син много се страхуваше. Иглите обаче все още са проблем, то и на големите са проблем.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Мнениеот viviann » 07 Ное 2018, 09:57

За всяко дете подходът трябва да е индивидуален. При голямата ми дъщеря работи това да й обяснявам нещата като на голям човек. Е, не изпадам в подробности, но винаги е подготвена какво ще й правят, защо, дали ще боли и колко и т.н. И така процедираме откакто стана на 3-4 годинки. Не се страхува от лекари, любопитно й е дори.
Малката е по-ината, но и на еня колкото повече обяснявам, по-леко приема нещата.
И, разбира се, прегръдки и близост. Много усещат, когато родителят е притеснен, затова трябва да се владеем :thumbup:
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Как успокоявате детето преди посещение при лекар?

Мнениеот Blue eyes » 05 Юни 2019, 11:06

Просто съм приела, че отидем ли на детска консултация ще се съдира да плаче и това е. Гушкам, говоря тихичко и чакам да мине.
Blue eyes
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Мар 2019, 13:15


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта