Детето ми се буди нощем с писъци

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Karina_85 » 25 Окт 2018, 12:30

От няколко седмици малката ми дъщеря се буди с писъци, повтаряйки „Не, не“ и гони всеки, който е около нея. Хем иска да има някой, хем го гони и рита. Изпъва тялото си като струна и стяга мускули.
Не е преживявала промяна като тръгване на детска градина, всичко вкъщи е както преди. До скоро си спеше чудесно, зъбките отдавна изникнаха.
Четох в интернет че това явление се нарича „night terrors”, състоянието на детето е полубудно. Просто не може да „излезе“ от въображаемия си свят.
Случвало ли се е на някой, да сподели опит и как се справя? Вече се чудя за баене (а не съм привърженик), или пък за нещо хомеопатично като Киетюд, например.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Stark » 25 Окт 2018, 12:45

Да не е преживяла нещо, което я стресира, защо не пробвате да намалите телевизията вечер и да се стараете да не се преуморява през деня, не само с телевизия ами с различни дейности. Спи ли на обяд?
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Karina_85 » 25 Окт 2018, 12:50

Телевизия гледа малко, предиобед само.
Следобед спи, да. Четох че не е правилно следобедния сън да се премахва, за да спи през нощта. По-скоро се разстройват така.
За преживяванията връщахме лентата с мъжа ми - нищо сериозно и различно не се е случило, поне според нас.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Stark » 25 Окт 2018, 12:51

Много странно, дано да е период, през който да премине бързо :(
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Elepharm » 25 Окт 2018, 15:25

Понякога нощни кошмари се получават и като предвестник на някои заболявания. Спомням си, че голямата ми дъщеря, беше на около четири така се будеше с писъци една-две седмици преди да развие гнойна ангина. Малката беше изключително кисела и неспокойна, включително и раздразнителна през деня преди да се разболее от среден отит. Може и да не е това причината, но все пак следете здравословното й състояние.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Dipsy » 25 Окт 2018, 16:19

Elepharm написа:Понякога нощни кошмари се получават и като предвестник на някои заболявания. Спомням си, че голямата ми дъщеря, беше на около четири така се будеше с писъци една-две седмици преди да развие гнойна ангина. Малката беше изключително кисела и неспокойна, включително и раздразнителна през деня преди да се разболее от среден отит. Може и да не е това причината, но все пак следете здравословното й състояние.

Ей, какви интересни наблюдения имате. Ама авторката не е уточнила колко голямо е детето. Не че им разбирам, аз за сега съм пас с децата, но като малка съм бълнувала доста на сън, но го израснах :wink:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Karina_85 » 25 Окт 2018, 16:25

На 2г и половина е детето.
В случая не е обвързано с разболяване.
Това не е бълнуване, по-агресивно се държи. Голямото ни момиче бълнуваше доста преди, но отшумя. Определено беше различно.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот ganka_55 » 25 Окт 2018, 16:43

Туй дите е урчасано. Заведете гу да му баят
ganka_55
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Окт 2018, 16:29

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот maia the bee » 06 Ное 2018, 10:28

Имах подобни изживявания с големия. Отвратително беше. С баща му останахме без нерви. Абсолютно 1 към 1.
Отмина с времето. Не помогна нито чай от лайка, нито хомеопатия, нищо. Заредете се с търпение и железни нерви.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Детето ми се буди нощем с писъци

Мнениеот Петя Георгиева » 08 Яну 2019, 12:07

Какво стана с детето, намерихте ли решение?
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта