Има ли място за притеснение след скенер на глава ?

Има ли място за притеснение след скенер на глава ?

Мнениеот Вангел.Щърбев » 23 Ное 2018, 23:00

Здравейте на всички !!! След като доста време имах силен световъртеж се консултирах със невролог.Той ме прегледа и прицени да ме изпрати на скенер.Това което видях на направлението е че ме изпраща за кат на глава,каквото и да означава това.След скенера в отделението ми казаха,че няма никакви проблеми.Днес обаче случайно погледнах протокола от изследването и в заключението пише:
Малък калцификат по фами церебри челно.Извинете ме ако съм разчел грешно но това е което успях да прочета и което ме притеснява.Всичко останало е в норма и е добре.Някой може ли да ми обясни какво точно значи това и имам ли повод за притеснение ? Със доктора ще се видя чак след около седмица и затова реших да попитам тук.Благодаря предварително за отделеното време.Поздрави !!!
Вангел.Щърбев
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Мар 2017, 22:57

Re: Има ли място за притеснение след скенер на глава ?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 13 Яну 2020, 10:28

Аз определено бих се притеснил и ще искам второ мнение по въпроса. Не е излишно да се направят и допълнителни изследвания.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Има ли място за притеснение след скенер на глава ?

Мнениеот Паулу Коелюв » 15 Яну 2020, 13:27

Когато става въпрос за калцификати в мозъка, не трябва да се подхожда лекомислено, защото последиците могат да бъдат много лоши. И според мен е необходимо да си направите допълнителни изследвания.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с изследвания и лабораторни резултати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта