Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Good girl » 14 Яну 2019, 15:09

Бързам да уточня, че не става дума за интимен контакт, а просто сме близки и сме си приятели. Обаче това много изнервя половинката. Не сме заедно от вчера, въпреки това продължава да се напряга като му спомена нещо за въпросния човек. Не искам да късам всякаква връзка с него, защото той е свестен и интересен човек. Не сме се унижавали, обиждали. Просто връзката ни се беше изчерпала и затова се разделихме.
Как да убедя приятели ми, че няма повод за драми? Не искам нито с него да се разделя, нито да губя ценен приятел в лицето на бившия.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Миленита » 14 Яну 2019, 15:16

E, стига бе. Той ревнив ли е по принцип? Защото това може да подразни само ревнивец. Поне според мен.
Аз също поддържам добри отношения с някои от бившите си, не с всички. Има готини хора. Това че сме се разделили с тях, не означава, че са по-малко готини.
Ти нали не му даваш поводи? Тоест, твърде много да говориш за другия, да ги сравняваш, да скриваш срещи с него...Щото това би го навело на други мисли наистина.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Good girl » 14 Яну 2019, 15:50

Определено не прекалявам. Знам как се чувства и рядко говоря за него. А за тайна среща не бих си и помислила. Ние всъщност не се виждаме толкова често с него, а когато се видим, и приятеля ми спокойно може да е с нас. Нямаме нищо тайно. Даже щеше да ми е още по-хубаво, ако можехме да се събираме без някой да създава напрежение.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Ася_Н » 14 Яну 2019, 16:07

Всичко ще се промени, ако бившият ти си намери приятелка :mrgreen: Тогава твоята половинка вероятно ще си отдъхне. Мъжете са малко първични и такива неща им действат успокоително.
Аз не бих се влияла от това че се сърди, щом не прекрачваш границата на нормалните приятелски отношения. Той нали не очаква, че ще спреш да общуваш с други мъже?! Направо е нелепо.
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33

Re: Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Ani_ » 14 Яну 2019, 16:17

Да го убедиш не можеш. Ако сам не проумее, че е твоя човек и няма какво да се притеснява, трудно ще стане по друг начин.
Ако почнеш да се прикриваш по-лошо. Бъди си открита, да знае че съвестта ти е чиста.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Dust » 14 Яну 2019, 16:26

Не прави грешката да му угаждаш, само и само да не се цупи и да мрънка. Така ограничаваш свободата си. А веднъж почне ли се, в един момент може да останеш без приятели.
Седни и поговори с него като с голям човек. Само не гори мостове с хора, които си струват и които нямаш причина да отбягваш всъщност.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Good girl » 14 Яну 2019, 16:32

Аз също не мисля, че трябва да правя компромис, при положение, че няма нищо, което да е в ущърб на връзката ни. Всичко е в неговата глава. Странното е че никога не е бил такъв, спрямо този бивш само. Говорили сме. Уж нямало проблеми, ама после пак същото - става мълчалив, подхвърля някакви лафове.
Ще говорим пак, но наистина няма да отстъпвам. Благодаря на включилите се :bouncymulticolor:
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Приятелят ми се сърди, че поддържам контакт с бившия си

Мнениеот Frac » 14 Яну 2019, 17:16

Просто избягвай да споменаваш името му известно време пред половинката. Може след време да разбере, че той е по-важния и няма от какво да ревнува.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55


Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта