Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот Fire storm » 28 Яну 2019, 11:04

Много често имам проблем с гърлото, възпалени сливици и т.н. Четох за този метод, и се оказва, че не е нещо ново, даже напротив.

"Дърпането на уши е древен метод (някои казват, че е от древнокитайската традиционна медицина), който може да помогне при тонзилит и аденоидит, при гнойни ангини с хиперплазия на тонзилите и аденоидите, при средни отити и др. За разлика от ширещите се заблуждения, то нито е панацея, нито е шарлатанство, а просто още един метод, който може да помогне."

Вече толкова ми е писнало от тези болежки, а и конвенционалната медицина определено не върши работа, а само замаскира симптомите.
Вие пробвали ли сте и доволни ли сте били? Боли ли?
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот *Пролет* » 28 Яну 2019, 12:48

Майка ми е споменавала, че баба я е водела като дете. Явно наистина си е стар метод на лечение. Майка беше доволна. Аз не знам дали бих повярвала на нещо подобно, вероятно проблемът е в самото ни поколение.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот Петя Георгиева » 28 Яну 2019, 12:52

Ето малко разяснения по темата:
"При чести инфекции и предразположеност към УНГ болести в някои случаи Евстахиевата тръба, която свързва средното ухо с гърлото, получава възпалителен оток, който нарушава нормалната вентилация на средното ухо. Възпаление на Евстахиевата тръба се получава вследствие от ринити, фарингити, синузити и отити. Така може да се стигне до стесняването и даже до запушването й, особено при хронични възпаления на горните дихателни пътища и хроничен среден отит. В някои случаи Евстахиевата тръба индивидуално е по-тясна.

Евстахиевата тръба вентилира и дренира средното ухо, и изравнява налягането от двете страни на тъпанчето. Когато тя е възпалена и запушена, в средното ухо въздухът постепенно се резорбира и поради създаденото подналягане тъпанчето хлътва и се ограничава подвижността му. При силен гърмеж, гмуркане на по-голяма дълбочина, рязко спускане със самолет, шамар по ухото и пр. може да се получи силна биолка поради разликите в налягането и даже да се скъса тъпанчето."

Аз съм опирала до този начин на лечение и облекчението беше изненадващо, дори за мен. В смисъл, че подходих скептично, а резултат всъщност имаше.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот Таня Иво » 28 Яну 2019, 13:01

Чувала съм, но доколкото разбрах, ефектът е краткотраен. Не става само с това да се излекува човек. А и не било подходящо при всякакво възпаление. Конкретно за проблем със сливиците давало резултат.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот Дороти » 28 Яну 2019, 13:08

Не е нещо ново, обаче е опасно и не може да се прави от кой да е.
Аз съм ходила при жена, която го практикува. Е, не е приятно усещането, но е в границите на търпимото. Бях доволна и често ходех при нея, защото рядко при възпалени сливици, съм се разминавала леко. Та, колкото и да изглежда "бабин" метода, трябва да се подбере внимателно кой го прави.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот flip » 28 Яну 2019, 13:13

Мен също са ме водили, при това не бях малко дете. Може би на 14-15 години. Предполагам на нашите им е писнало от гнойните ангини, защото помня че ежегодно си карах поне по една. Факт е че след това гнойна ангина не съм карала и самите възпаление минават леко.
Усещането не беше приятно, но и не е страшно.
Помня че и някакви чайове ми бяха препоръчали. Сега, по наше време, не знам дали всеки, който твърди че може да го прави, наистина е компетентен. Преди тези хора бяха много малко.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот Надя! » 28 Яну 2019, 13:17

Как не се страхувате да пробвате подобни неща? :eek: Аз не бих посмяла. Толкова е опасно всичко, свързано с главата. А точно пък за гнойни ангини, отити и т.н. не бих изчаквала и за АБ. По принцип рядко пия АБ, но има случаи, когато те са по-малкото зло все пак.
Не знам, за мен това е самовнушение, а не реална помощ.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот Lady M » 08 Фев 2019, 16:40

Чувала съм го от баба ми, но никога не бих се подложила, или пък детето си, на нещо подобно. Някак си не вярвам на подобни метода на лечение.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот blaze » 18 Апр 2019, 15:20

Стига, бе, хора! Медицината е толкова добре развита, как човек може да отиде да му дърпат ушите, за да се излекува?! Не вярвам, просто не намирам обяснение.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Чували ли сте за "издърпване на уши"? Помага ли?

Мнениеот Влади » 30 Апр 2019, 11:02

Чувала съм го, но само от стари хора. Не бих го пробвала. Не знам, някак си такива остарели, и необясними методи не са ми по вкуса. :roll:
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron